Zvezda nije mogla do velikog iznenađenja! Ovaj tim mora još da poraste! (FOTO) (VIDEO)

evroliga, 3. kolo

Sva dešavanja sa utakmice mogli ste da pratite uz naš dobro poznati lajv-blog.

Objavljeno: 09:20h

Košarkaši Himkija pobedili su ekipu Crvene zvezde rezultatom 85:78 u trećem kolu Evrolige.

Ovo je pobeda treća pobeda za Himki u Evroligi, dok je Zvezda pretrpela drugi poraz.

Kakav meč u Litvaniji! Lokomotiva posle produžetaka slomila Lijetuvos! (FOTO)

Uvek ćeš biti deo naše porodice... Zvezda je imala prejaku poruku za Čarlsa Dženkinsa! (FOTO)

Najefikasniji u timu domaćina bio je Anderson koji je postigao 24 , a u gostujućoj ekipi najviše se istakao Bjelica i postigao 15 poena.

U sledećem kolu u četvrtak Himki igra u Atini protiv Olimpijakosa, dok se ekipa Crvene zvezde sastaje sa timom Makabija na svom terenu.

KRAJ MEČA! 85:76!

40' - Himki je pobedio na ovoj utakmici, a loše za ekipu Crvene zvezde je to što se Lesor uhvatio za rame samo nekoliko sekundi pre kraja meča...

39' - Bjelica u ključnim momentima promašuje dva slobodna bacanja, i tako dovodi Himki i pred treći trijumf na startu Evrolige! 83:74

38' - Matijas Lesor! 78:74!

37' - Trojka Milka Bjelice! 78:72!

37' - Anderson trojkom prekida seriju! 78:69

36' - Serija Zvezda od 6:0! Opet je neizvesno! "Samo" +6 za Ruse! 75:69

36' - Radičević postiže svoj sedmi poen, a odmah za njim i Feldin postiže četrnaesti poen. 75:67 za Himki

33' - 68:59 za Himki. Zakucavanje Tomasa!

31' - Ponovo Jovanović! 64:59

31' - Nikola Jovanović pogađa za dva! 64:57 za Himki

Kraj treće četvrtine - Himki - Crvena zvezda 64:55. Loša četvrtina za košarkaše srpskog tima. Ekipa Himkija se razigrala i prednost na kraju treće četvrtine je mogla da bude i veća. Ostaje poslednjih deset minuta da crveno-beli eventualno naprave preokret i odnesu pobedu iz daleke Moskve.

27' - Devet poena Ročestija... Himki ima prednost od 62:52

26' - Lesor pogađa za crveno-bele posle dužeg vremena! 60:50 za Himki

25' - Himki vodi 60:48!

22' - Šved postiže trojku i nastavlja seriju Himkija od 8:0! 51:46

21' - Deseti poen Milka Bjelice. 46:43 za crveno-bele

20:00 - Počelo je drugo poluvreme meča Himki-Crvena zvezda

Kraj prvog poluvremena - 43:44 za Zvezdu! Neizvesna druga četvrtina pripala je ekipi Dušana Alimpijevića! Crveno-beli imaju čemu da se nadaju u drugom poluvremenu. Feldin je postigao 13 poena.

19' - Tri bacanja je pogodio Milko Bjelica. Zvezda opet na +3! 42:39

19' - Anderson pogađa! Šesti njegov poen... 39:39

18' - Ročesti pogađa za tri! Šesta trojka crveno-belih! 38:35!

16' - Dženkins pogađa trojku svom bivšem klubu! 35:35

16' - Lesor ponovo poentira! 35:30

15' - Nova trojka Stefana Markovića! 33:30

13' - Zakucavanje Lesora po čemu je postao prepoznatljiv! 30:25 vodi Zvezda

11' - Druga trojka za Alekseja Šveda! Devet poena sjajnog Rusa, za 25:28

Kraj prve četvrtine! - Himki - C. Zvezda 20:28 - Odlična igra crveno-belih posle prvih deset minuta. Feldin je postigao 13 poena od čega tri trojke.

10' - Prodor Antića i koš od tablu! Imaće i dodatno slobodno bacanje. 27:18 vodi Zvezda

10' - Treća trojka Feldina! 24:18

8' - Sad i Bjelica pogađa sa linije sa 6.75. 20:18 za Zvezdu

7' - Dobrić pogađa za tri! 14:11 vodi srpski tim

6' - Rezultat je 11:9 za Himki, Tomas ima 2+1

4' - Himki sa četiri vezana poena smanjuje na 7:4

3' - Feldin pogađa trojku! 7:0

2' - Ročesti i Feldin dovode crveno-bele u početno vođstvo od 4:0

19:00 - Počeo je meč Himki - Crvena zvezda