ISTO KAO U LITVANIJI! Zvezda promašila trojku za pobedu, pa izgubila od Džikićeve Budućnosti! (FOTO)

ABA LIGA 4. KOLO

Sva dešavanja pre, tokom i posle meča mogli ste da pratite uz naš dobro poznati lajv-blog

Objavljeno: 20:57h

Košarkaši Budućnosti iznenadili su ekipu Crvene zvezde pobedivši ih sa 75:79 rezultatom u 4. kolu ABA lige.

U hali u Železniku pred oko 2000 navijača Podgoričani su u neizvesnoj utakmici uspeli da savladaju crveno-bele i nastave sjajne partije posle pobede u Evrokupu i u novoj sezoni ABA lige.

Crveno-beli još traže pravu formu na početku sezone, a Dušan Alimpijević je šansu pružio svakom košarkašu svog tima.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Gordić sa 17, a pratio ga je Nikolić sa13 dok je kod Crvene zvezde najuspešniji bio Ročesti sa 25 poena.

U sledećem kolu ekipa Zvezde sastaje sa Cedevitom u Zagrebu dok košarkaši Budućnosti dočekuju tim Mega Bemaksa.

Sva dešavanja pre, tokom i posle meča možete pratiti uz naš dobro poznati lajv-blog

KRAJ - 79:75 je slavila Budućnost! Infarkt završnicu prekinuo je Feldinov promašaj za tri poena posle koga je na liniju slobodnih otišao košarkaš Budućnosti i pogodio oba puta za konačan trijumf. Ovo je prvi poraz crveno-belih u novoj sezoni ABA lige, dok su Podgoričani zabeležili treću pobedu.

30' - 50:52 za košarkaše Budućnosti. Zvezda je uspela da na kraju smanji veliki zaostatak gostiju od deset poena razlike. Očekuje nas ultra zanimljiva poslednja četvrtina u koju obe ekipe ulaze izjednačene. Najviše poena postigao je Ročesti 15, dok je Nikolić iz Budućnosti na 11.

20' - POLUVREME - Crveno-beli imaju prednost posle prvog poluvremena 34:30. Ponovo veoma neizvesna četvrtina koju su Alimpijevićevi izabranici dobili u svoju korist. Ročesti sa 11 i Feldin sa 10 su prve violine u dosadašnjem toku meča, dok je Gordić sa 7 najefikasniji u gostujućem taboru.

10' - 16:17 vodi Budućnost posle prvog perioda. Neizvesna prva četvrtina, vođstvo Zvezde u većem delu meča prekinuli su Podgoričani i sa nekoliko vezanih poena stigli do prednosti. Najefikasniji igrač za sada je Feldin sa 7 poena, dok je Lendri iz crnogorskog tima na 6 postignutih poena.

19:00 - Utakmica je upravo počela