Drama u derbiju kola: Zvezda posle produžetka dobila Megu u poslednjim sekundama! (VIDEO)

ABA LIGA, 14. KOLO

Prava rezultatska klackalica u derbiju kola, sa gomilom izgubljenih lopti, zaključno sa završnicom za infarkt sa zaključkom da je ovo jedna od najboljih utakmica od starta sezone
Objavljeno: 23:18h
Posle poraza od Fenerbahčea u Evroligi Zvezda
da nastavi niz pobeda regionalnom takmičenju, te je savladana ekipa Mega Leksa
posle dramatičnog produžetka. Ekipa Dejana Radonjića je otvorila duel serijom 7:0, a na prve poene domaćih čekalo se skoro četiri minuta. U jednom trenutku Zvezda je imala 13:2
Od tog trenutka igra je bila izjednačena, da bi u finišu druge četvrtine poenima
35:31, čime se otišlo na odmor.
Treća deonica je bila prelomna, jer ju je Mega dobila sa 23:16
Završnica je bila i te kako uzbudljiva jer je na šest minuta Zvezda napravila seriju od 9:0. Na 69:69 domaći su imali napad za pobedu, napravili korake trijumf što takođe nisu iskoristili pa se ušlo u produžetke.
Tu je počela serija trojki, gde je prvo Rebić pogodio Luvavu Lazić
"+3". Posle velikih preokreta, koraka 6,75 Branka Lazića na 30 sekundi do kraja nije priznat.
Nikola Janković je potom pogodio koš uz faul prednost i onda je Luvavu napravio faul na samo dve sekunde do kraja. Jović je promašio prvo bacanje za pobedu, ali je kod drugog bio precizan nisu bile dovoljne da Mega napravi čudo. smo bili svedoci jedne od najboljih regionalnom takmičenju ove sezone. Utakmici je prisustvovao i bivši trener šampiona ABA lige, a sadašnji Bajerna, Svetislav Pešić.