PAO IM JE VELIKI TERET SA LEĐA! Partizan na jedvite jade savladao žilavi FMP i zabeležio prvu pobedu u ABA ligi! (FOTO) (VIDEO)

aba liga, 3. kolo!

Sva dešavanja pre, tokom i posle meča mogli ste da pratite uz naš dobro poznati "lajv-blog"

Objavljeno: 21:30h

Košarkaši Partizana pobedili su ekipu FMP-a rezultatom 87:84 u trećem kolu ABA lige.

Evropski šampion dobija novog selektora! Predložio ga je Igor Kokoškov! (FOTO)

Ovo je prva pobeda Partizana u novoj sezoni, dok su košarkaši FMP iz Železnika pretrpeli drugi poraz.

Ekipa Partizana je danas vodila od samog starta utakmice, FMP je poslednju prednost imao kada je vodio sa 3:4, a od tada crno-beli preuzimaju potpunu kontrolu nad utakmicom.

U nastavku gosti bolji, igrali su dobru odbranu, Partizan nije pronalazio lako put do koša kao u prvoj četvrtini i kao rezultat svega FMP je prišao u jednom trenutku čak na -1 nakon trojke Čovića.

Slična priča i u trećoj deonici, Partizan je držao prednost, gosti su ponovo stizali do -1, ali kao da je tada usledila blokada. Andrić je tada bio odličan u Partizanu, a nakon novih poena Patrika Milera crno-beli stižu do 67:60 pred početak poslednje deonice.

Na pet minuta do kraja Partizan je vodio samo sa 74:72.

Dva poena prednost za Partizan bilo je i na ulasku u poslednja dva i po minuta nakon pogođenih slobodnih bacanja Filipa Čovića, ali je na drugoj strani Marko Čakarević bio siguran, pa su crno-beli ušli kao favoriti u ovu neizvesnu završnicu.

Patrik Miler je ponovo vodio crno-bele, doneo im je pet poena prednosti na ulasku u poslednji minut, a tu prednost su domaći uspeli da zadrže.

Najefikasniji u timu domaćina bio je Miler sa 20 poena, a u gostujućoj ekipi najviše se istakao Filip Čović i postigao 24 poena.

U sledećem kolu Partizan igra protiv Zadra u Hrvatskoj, dok se ekipa FMP-a sastaje sa Mornarom u gostima.

KRAJ MEČA! - 87:84 za Partizan! Prva pobeda crno-belih u ABA ligi. Tesna pobeda Partizana nad vrlo dobrim timom iz Železnika. Tokom celog meča viđena je rezultatska neizvesnost, a meč je prelomljen u poslednjih minut i po kada se Partizan odlepio na +5 i tu prednost zadržao u finišu meča.

30' - Završena je treća četvrtina meča u Hali Pionir. 67:60 za izabranike Miroslava Nikolića. Ekipa Partizana ponovo ima prednost, doduše jednocifrenu, ali veoma teška i borbena košarka se u ovim trenucima igra u Beogradu. Čović je i dalje najefikasniji sa 17 poena, dok je Marinković najbolji u Partizanu sa 15 koševa.

23' - Lakša povreda Tomića, ali košarkaš Partizana će nastaviti ovaj susret.

20' - Poluvreme - FMP je sjajno odigrao drugu četvrtinu i smanjio prednost Partizana na samo dva poena pred početak trećeg perioda. Filip Čović je pokrenuo Pantere i trenutno je najbolji strelac susreta sa 14 poena, dok je Partizanov Vanja Marinković na 13 koševa.

10' - Partizan posle prve četvrtine vodi 28:20. Sigurna igra crno-belih tokom cele četvrtine koja se završila veoma efikasno. Vanja Marinković je postigao čak 11 poena, dok je u FMP-u, Odžo postigao 7.

19:00 - Meč je upravo počeo!

18:55 - Nekoliko minuta pred početka meča totalno drugačija slika na onu ispred dvorane. U Hali Pionir se nalazi jedva oko 1500 navijača.

18:30 - Košarkaši Partizana i FMP-a su izašli na zagrevanje

18:20 - Veliki redovi na blagajni ispred Hale Pionir. Očekuje se odlično popunjena dvorana ne meču između Partizana i FMP-a.

Alimpijević: Utakmica u Ljubljani ima specifičnu težinu!

BONUS VIDEO: Grupa JNA i Grobari pevaju košarkašicama