Zvezda je zabeležila i drugu pobedu ABA ligi, ali Mega je pokazala da je više nego ozbiljan tim! (FOTO) (VIDEO)

aba liga 2. kolo

Sva dešavanja pre, za vreme i posle utakmice možete pratiti uz naš dobro poznati lajv blog.

Objavljeno: 23:13h

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Mega Bemaks rezultatom 90:80 u drugom kolu ABA lige.

Ceo meč su izabranici Dušana Alimpijevića kontrolisali rezultat i zabeležili su drugi trijumf u ABA ligi. Mali pad u igri crveno-belih bio je primetan u početku četvrte četvrtine, gde je mladi tim Dejana Milojevića koristio svoje šanse, ali na kraju je ipak trijumfovao tim sa Malog Kalemegdana.

Najefikasniji igrač meča bio je Ročesti sa 26, a pratili su ga Feldin sa 21 i Antić sa 10.

Kod Mege najviše koševa postigao je Enis 21, dok su Rebić i Bitadze postigli po 19.

Sledeću utakmicu crveno-beli igraju u gostima protiv Olimpije, a Mega dočekuje Mornar.

NOĆNA MORA! Zbog ovoga će svaki Grobar biti na korak od INTEZIVNE NEGE! (VIDEO)

SPREMA SE REKONSTRUKCIJA HALE PIONIR: "Hram košarke" će biti proširen na 9.500 mesta!

Zvezda će biti oslabljena neigranjem Branka Lazića zbog povrede zadobijene na Eurobasketu.

Poslednji meč ove dve ekipe odigrale su 7. juna ove godine u kome je slavila Crvena zvezda rezultatom 84:75

Evo i izjave oba trenera pred ovaj susret:

- Tim koji je doživeo veliku rekonstrukciju tokom leta, ali je zadržao isti stil igranja. Mega je ekipa sa puno energije i potencijala. Već ulazimo u režim igranja utakmica na svaka tri dana. Zato svi moraju da budu spremni na nove zadatke i nove obaveze koje dolaze sa novim protivnicima. Očekujem da odigramo vrlo motivisano kao i na startu, ali bez pritiska koji je donela prva utakmica. Takođe, očekujem da napredujemo iz utakmice u utakmicu. Što se tiče igračkog sastava, osim Branka Lazića, koji se još uvek oporavlja od povrede, svi ostali igrači konkurišu za sastav - rekao je trener crveno-belih Dušan Alimpijević

- Očekuje nas meč sa Crvenom zvezdom koja je svakako prvi favorit za osvajanje ABA lige. Pripreme za susret sa Zvezdom nam olakšava činjenica da smo takmičenje otvorili sa dobrom igrom i pobedom protiv Cibone. U odnosu na taj meč je potrebno da smanjimo oscilacije u igri a da zadržimo agresivnu igru u odbrani uz puno trčanja. Imamo veoma mladu i borbenu ekipu koja je pokazala da nikada ne odustaje i ja verujem da će tako biti i u sredu, a za šta će to biti dovoljno, videćemo - rekao je Milojević

KRAJ MEČA - 90:80 za Crvenu zvezdu! Iako je Mega došla na zaostatak od pet poena, Zvezda je privela meč kraju, i trojkom Dangubića dva minuta pred kraj rešila meč u svoju korist. Ročesti i Feldin su opravdali očekivanja i sjajnom partijom pomogli svojim saigračima da zabeleže pobede.

30' - 66:61 za Crvenu zvezdu! Mega se primakla tokom trećeg perioda, i svela razliku na pet poena zaostatka. Feldin sa 14 i Ročesti sa 19 predvode ekipu crveno-belih, dok je Enis sa 18 igrač sa najviše poena u gostujućoj ekipi.

20' - Kraj prvog poluvremena - 44:36 vodi Crvena zvezda. Sigurna igra crveno-belih, dobar procenat šuta, i veoma efikasno prvo poluvreme za tim Dušana Alimpijevića. Pero Antić je postigao 10 poena, dok je Pitatdze stigao do 13 poena posle prvog poluvremena.

10' - 26:19 - Crvena zvezda ima prednost posle prve četvrtine! 26:19.Feldin je postigao 8 poena u timu crveno-belih, a Pitatdze je sa 7 najefikasniji u timu Dejana Milojevića. Delije su gromoglasnim aplauzom pozdravili ulazak Pera Antića u igru, i povratak u dres Crvene zvezde posle 10 godina.

21:00 - Utakmica je počela