DOMINANTNO! Crvena zvezda na krilima Lesora počela odbranu titule u ABA ligi! (FOTO) (VIDEO)

ABA LIGA 1. kolo!

Sva dešavanja pre, tokom i posle meča mogli ste da pratite uz naš dobro poznati lajv-blog

Objavljeno: 22:57h

Košarkaši Crvene zvezde uspešno su započeli odbranu titule u ABA ligi.

Oni su u Pioniru savladali Mornar iz Bara i to prilično ubedljivo. Konačan rezultat bio je 88:77.

Dominirali su izabranici Dušana Alimpijevića od samog početka utakmice i jasno su stavili do znanja gostima da se neće lepo provesti u Beogradu.

Bolji od ostalih u Zvezdi su bili Lesor sa 22, Ročesti sa 17 i Bjelica sa 15 poena.

U Mornaru su se istakli Reli Ros sa 21 i Nidam sa 14 poena.

Crveno-beli utakmicu drugog kola ABA lige igraju u sredu 4. oktobra od 21 čas protiv Mega Bemaksa u dvorani 'Aleksandar Nikolić', dok će Mornar istog dana od 17 časova ugostiti Partizan.

Crvena zvezda-Mornar 88:77

36. minut - Fenomenalna asistencija Ročestija koju u poene pretvara Bjelica. Serija crveno-belih od 9:2.

33. minut - Mini serija Mornara zbog koje je Alimpijević bio prinuđen da zatraži minut odmora.

31. minut - Reli Ros pogađa trojku za Mornar na startu poslednjeg perioda igre.

Kraj treće četvrtine, crveno-beli vode 70:50.

26. minut - Poenima Kešelja sa linije penala Zvezda dolazi do 17 poena prednosti.

22. minut - Matijas Lesor nastavlja da dominira i trenutno je sa 14 poena najefikasniji igrač utakmice.

21. minut - Počela je treća četvrtina u dvorani 'Aleksandar Nikolić'.

Kraj prvog poluvremena, Zvezda vodi sa čak 17 razlike! Ročesti je postigao 11, Bjelica 10, a Lesor je dodao 9 poena.

17. minut - Zvezda pravi seriju 8:0 i trener Mornara prinuđen je da zatraži tajm aut.

12. minut - Radičević pogađa prvu trojku za Crvenu zvezdu u novoj sezoni!

11. minut - Gde su stali u prvoj, tu su nastavili u drugoj četvrtini. Zvezda deluje veoma sigurno na ovoj utakmici.

Kraj prve četvrtine Zvezda vodi 19:12!

7. minut - Izuzetno čvrstu odbranu igraju crveno-beli pa je tako Mornar za 7 minuta postigao isto toliko poena.

4. minut - Lesor i Ročesti prave razliku i svojim poenima donose Zvezdi 7 poena prednosti.

1. minut - Prve poene za Zvezdu u novoj sezoni postigao je Matijas Lesor.

21:00 - Utakmica je počela. Startnu petorku Crvene zvezde na ovoj utakmici čine Dangubić, Feldin, Ročesti, Bjelica i Lesor. Za Mornar će početi Ćalić, Mićović, Nidham, Bakić i Luković.

BONUS VIDEO: Predstavljanje tima KK Crvena zvezda - Ognjen Dobrić za Espreso