Mladi košarkaši savladali Tursku, Vanja Marinković punio koš rivala kao lud!

tesna pobeda

Borbenost se isplatila

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije, igrači rođeni 1997. godine i mlađi, savladala je na turniru „Turgut Atakol“ u Istanbulu domaću selekciju Turske.

Izabranici selektora Vladimira Đokića u četvrtom kolu čuvenog turnira većim delom meča demonstrirali su vrlo dobru i borbenu igru, ali su do zasluženog trijumfa stigli tek u poslednjim sekundama duela: Srbija – Turska 83:81 (20:27, 24:10, 20:22, 19:22).

Domaća selekcija je bolje počela utakmicu, bila u konstantnom vođstvu, ali nije uspevala da se rezultatski odlepi sve do poslednjeg minuta prve četvrtine kad je došla do sedam poena prednosti – 20:27. Daleko bolje i agresivnije zaigrali su srpski reprezentativci u nastavku meča, pogotovo fazi odbrane. Sve lakše su dolazili do ofanzivnih skokova, što je dovelo do prvog vođstva u 17. minutu – 34:33. Naš mladi tim je odlično odigrao završnicu prvog dela igre i zahvaljujući seriji od osam vezanih poena Vanje Marinkovića otišao na odmor sa lepom prednošću – 44:37.

U istom ritmu nastavili su izabranici selektora Đokića i u drugom poluvremenu. Odličnom Marinkoviću, priključili su se Stefan Peno i Boriša Simanić, tako da je Srbija u 25. minutu povela sa 57:45.

Od tog trenutka turski tim je krenuo na sve ili ništa, dosta rizikivao i u 34. minutu uspeo da smanji na 67:65. Naš mladi tim je ovaj atak domaćina odbio trojkama Slobodana Jovanovića. Nemanje Kapetanovića i Marinkovića. Turska selekcija međutim nije odustajala već je 44 sekunde pre kraja smanjila na 80:79. Usledila je uzbudljiva završnica u kojoj su se srpski reprezentativci bolje snašli i trijumfovali sa 83:81.

SRBIJA U20: Peno 13, Kapetanović 5, Glišić 5, Jovanović 7, Marinković 24, Tanasković 4, Đorđević 4, Simanić 14, Stepanović, Musić 5, Rakočević 2, Vasić.

TURSKA U20: Utku Al 3, Domaz 4, Ilkar, Onol 8, Ilmaz 15, Alar 4, Dogon 4, Taskiran 14, Havsa 14, Jitseven 12, Karahan 3.