PIJAN NAPAO VOJNO LICE NA VMA?! Plavšiću preti čak pet godina zatvora: Pravo sa svadbe završio iza rešetaka!
Pomračenje uma: Uroš Plavšić, Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Skandal

PIJAN NAPAO VOJNO LICE NA VMA?! Plavšiću preti čak pet godina zatvora: Pravo sa svadbe završio iza rešetaka!

Incident se dogodio svega nekoliko dana posle njegovog venčanja sa influenserkom Jovanom Tomić.

Objavljeno: 12:30h
Dodajte Espreso u vaš Google izbor

Bivši košarkaš Crvene zvezde i reprezentativac Srbije Uroš Plavšić našao se u centru velikog skandala nakon što je uhapšen zbog sumnje da je napao pripadnika vojnog obezbeđenja na Vojnomedicinskoj akademiji.

Prema nezvaničnim informacijama, incident se dogodio svega nekoliko dana posle njegovog venčanja sa influenserkom Jovanom Tomić.

MALO SE VIŠE POPILO I...

Kako se sumnja, Plavšić je u noći između 16. i 17. jula preskočio ogradu VMA, prišao prijavnici broj dva i fizički nasrnuo na pripadnika vojnog obezbeđenja. Vojnik je uspeo da ga savlada i pozove vojnu policiju, koja ga je potom predala patroli MUP-a.

Uroš Plavšić
foto: Privatna arhiva

Prema saznanjima do kojih je došao Kurir, postoji sumnja da je košarkaš u trenutku incidenta bio pod dejstvom alkohola i navodno nedozvoljenih sredstava. U sukobu je pripadnik obezbeđenja zadobio lakše povrede glave i ruke.

Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, Plavšiću je određeno zadržavanje do 48 sati zbog sumnje da je izvršio krivično delo napad na vojno lice u vršenju vojne službe.

PRETI MU OZBILJNA ROBIJA

Krivični zakonik za ovo delo predviđa kaznu zatvora od tri meseca do tri godine. Međutim, pošto je vojno lice u incidentu zadobilo telesne povrede, Plavšiću u slučaju osuđujuće presude preti kazna od tri meseca do čak pet godina zatvora.

Vest je izazvala pravi šok u sportskoj javnosti, budući da je centar reprezentacije Srbije pre samo nekoliko dana organizovao svadbeno veselje, a zatim rešio i pitanje nastavka karijere.

NEDAVNO POTPISAO ZA NOVI KLUB

Plavšić se ovog leta vratio u Crvenu zvezdu sa pozajmice iz Bešiktaša, ali je ubrzo dogovorio transfer u rumunski Kluž, gde je trebalo da nastavi karijeru.

Uroš Plavšić
foto: ahmetozkanphotography / Alamy / Profimedia

U Zvezdu je stigao 2024. godine nakon osvajanja olimpijske bronze sa reprezentacijom Srbije u Parizu. Za crveno-bele je odigrao 22 utakmice u prvoj sezoni, uključujući deset u Evroligi. Potom je nastupao za Bešiktaš, a prošlu sezonu završio je na pozajmici u turskom Bordo Sportifu.

Sada ga, međutim, umesto košarkaških izazova očekuje borba pred pravosudnim organima, koji će utvrditi sve okolnosti incidenta na VMA.

(Espreso/Kurir)


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.