Zvezda se mučila, ali je uspela da slomi Megu, Partizan očitao lekciju iz košarke nejakom Spartaku! (FOTO)

superliga, 11. kolo

Očekivan sled 11. kola Superlige Mega Leks- Crvena zvezda 67:73, Partizan- Spartak 100:80

Objavljeno: 22:42h

Oba tima su prvo poluvreme završila sa realizacijom šuta za dva poena manjim od 50 odsto, ali je Zvezda prednost napravila u ofanzivnim skokovima posle kojih je uglavom dolazila do lakih poena. Mega je na početku treće četvrtine, kao i na početku utakmice, imala kontrolu, stigla je do preokreta predvodjena Mušidijem, ali su crveno-beli ponovo odgovorili serijom, od 7:0, kojom su došli do vodjstva od 45:40.

Tim Dejana Milojevića je tokom treće četvrtine uspeo da zadrži priključak, čak i u jednom trenutku da povede sa tri poena prednosti, ali je Zvezda u finišu tog perioda i na početku četvrte deonice stigla do dvocifrene prednosti. Crveno-beli su tri minuta pre kraja vodili sa 12 razlike, da bi Mega za minut i po uspela da dodje do zaostatka od pet poena, ali je ekipa Dejana Radonjića ipak uspela da odbije nalet Mege i tako izbegne drugi poraz u Super ligi. Košarkaši Partizana zabeležili su 10. pobedu u Super ligi Srbije, pošto su danas u Beogradu pobedili subotički Spartak sa 100:80 (27:15, 26:19, 18:20, 18:24), u 11. kolu takmičenja.