Nova maestralna partija! Nemanja Nedović je upalio mašinu kad je najpotrebnije! (FOTO)

acb liga

Ligaški deo u španskom šampionatu je pri kraju, evo ko će se sastati u prvoj rundi plej-ofa!

Košarkaši madridskog Reala su tek nakon produžetaka savladali MoraBank Andoru sa 86-88, iako su na poluvremenu imali 16 poena viška. Opustili su se Madriđani u drugom poluvremenu, dozvolili rivalu da im u potpunosti priđe, a poenima Tanazisa Adetokumba domaćin je poravnao rezultat u poslednjim trenucima i odveo meč u dodatnih pet minuta. Ipak su gosti uspeli u produžetku da upišu trijumf nad ekipom sa kojom će se sastati u doigravanju, predvodio ih je Noćioni sa 19 poena, po 11 su dodali Rudi Fernandez i Trej Tompkins, dvocifren sa 10 poena i Luka Dončić (8sk, 3as). U redovima Andore 18 poena Šermadinija, odličan i bivši igrač Crvene zvezde Oliver Stević sa 16 poena i 12 skokova, dok je 13 poena dodao Adetokumbo.