ZVEZDA DRUGI PUT SRUŠILA PARTIZAN U ''PIONIRU'': Crveno-beli imaju DVE meč lopte za titulu!
Košarkaši Crvene zvezde, Foto: Starsport©

aba liga

Objavljeno: 15:30h
Završeno
21:45h

Crvena zvezda savladala je Partizan 80:73 u drugom finalnom meču plej-ofa ABA lige.

Bolji start utakmice imao je Partizan koji je poveo vezanim poenima Doužera sa 4:0.

Usledila je serija grešaka Parnog valjka, koji je sebi dozvolio tri uzastopne izgubljene lopte.

Na pola uvodne deonice, nastavila se serija grešaka na obe strane.

Miloš Teodosić je bio totalno van ritma, a ulaskom u igru imao je dva promašena šuta za tri poena.

U 4. minutu druge četvrtine, Crvena zvezda ja napravila seriju od 8:0, rezultat je bio 28:23.

KK Partizan, KK Crvena zvezda

Trojka Tompkinsa, primorala je Željka Obradovića da zatraži tajm-aut.

Pauza je dobro došla Parnom valjku, koji je imao dva staložena napada pretvorena u poene za 28:27.

Serija Partizana naterala je Sveropulosa da zatraži tajm-aut.

Nedović je nastavio da dominira na terenu, prodorom je uvećao prednost Zvezde na 30:27, a ujedno je došao i do svog 15-og poena na meču.

Nastavio je Namanja da pravi ozbiljan problem Partizanu još jednim uzastopnim poenom, bilo je 32:27.

U 7. minutu druge četvrtine, Zvezda je napravila seriju od 8:0 što je bila najveća prednost na meču za bilo koju ekipu.

Partizan je u 8. minutu ponovo prišao rivalu, trojka Pantera približila je crno-bele na minus tri, bilo je 36:33 za crveno-bele.

Početak treće četvrtine, doneo je rezultatski egal.

Smenjivala se prednost ekipa, sve do 7. minuta.

Usledila je nova najveća prednost na meču od plus devet, Zvezda je povela 56:47.

Ipak, crveno-beli su dozvolili da se Parni valjak vrati, nešto slično, bilo je i u prvom poluvremenu.

Zvezda nije uspela da iskoristi lepu prednost koju je imala u dva, tri navrata treće četvrtine, te je rezultat bio ’’samo’’ 61:57.

Poslednja četvrtina, donela je novu dramu.

Igrači Janisa Sferopulosa su imali prednost od svega četiri poena, bio je to krizni period, Partizan je disao za vratom, do jednog trenutka.

Onda su usledile dve sjajne vezane asistencije Miloša Teodosića za Bolomboja koje su rezultatski odlepile crveno-bele, 70:62.

Već u petom minutu su oba tima iskoristila bonus, te smo do kraja meča gledali slobodna bacanja na obe strane terena.

Dosta se spuštala lopta na Bolomboja što je donelo benefita crveno-belima u ključnim minutima meča.

Na dva minuta do kraja, Zvezda je imala dvocifrenu prednost, bilo je 77:67.

Usledila su dva uzastopna faula u napadu za Jaga, ipak, to Partizan nije uspeo da iskoristi i potencijalno dođe do preokreta.

KK Partizan

Igrači Janisa Sferopulosa su čuvali prednost do samog kraja meča i došli do nove pobede.

Crveno-beli su iskoristili prednost domaćeg terena, došli do dve meč lopte i tako doveli Partizan u situaciju da nema pravo na kiks do kraja finalne serije.

Naredni meč, seli se u ’’Beogradsku Arenu’’, gde će Parni valjak uz veliku podršku svojih navijača ugostiti Zvezdu i pokušati da ublaži prednost ljutog rivala.

Taj duel biće na programu 19. maja sa početkom od 21 časova.

Izmena: 22:18h
21:08h

ČETVRTA ČETVRTINA:

10.minut - Kraj meča. Pobeda Zvezda 80:73.

9.minut - Faul Jaga u napadu.

8.minut - Bolomboj slobodna bacanja.

7.minut - Kaboklo slobodna bacanja 2/2. Vodi Zvezda 74:67.

5.minut - Jago ne uspeva da poentira pored Nanelija.

4.minut - Kaboklo dva poena.

Još jednom Bolomboj dva poena.

Zakucava Bolomboj.

3.minut - Ledej dva slobodna bacanja 2/2.

Teodosić za Bolomnoja, dva poena.

2.minut - Tompkins tri poena.

20:40h

DRUGO POLUVREME:

Treća četvrtina:

10.minut - Naneli slobodna bacanja 2/2. Vodi Zvezda 59:54.

9.minut - Teodsić tri poena

8.minut - Kaboklo tri poena. Vodi Zvezdan 53: 47.

7.minut - Mitrović faul u napadu.

6. minut - Davidovac dva slobodna bacanja

5.minut - Davidovac dva poena

4.minut - Panter slobodna bacanja 2/2.

3.minut - Jago tri poena. Zvezda vodi 43:40.

2. minut - Panter dva poena.

19:52h

DRUGA ČETVRTINA

Kraj prvog poluvremena 38:38.

10.minut - Faul Tompkinsa nad Kaboklom. 2/2.

Kaboklo dva slobodna bacanja. 1/2.

Faul Smailagića nad Nedovićem. Bacanja 2/2.

8.minut - Panter tri poena.

Faul Doužera pri šutu Teodosića. 2/2.

7.minut - Vodi Zvezda 34.27.

Nedović dva poena.

6. Nedović iz kontre dva poena, vodi Zvezda 30:27.

5.minut -Avramović maši za tri poena.

Faul Tompkinsa nad Ledejom. Slobodna bacanja Ledeja 2/2.

4.minut - Tompkins tri poena.

Tompkins od vrh table postiže poene.

3.minut - Fenomenalni Nedović uspeva da izbor napad za Zvezdu.

Odlično se Nedović demarkirao i postigao dva poena uf faul.

Dva slobodna bacanja za Avramovića. Avramović 2/2.

2. minut - Nedeović dva poena uz faul Avramovića. Slobodna bacanja 1/1.

1.minut - Maši Naneli vrlo težak šut.

19:26h

PRVA ČETVRTINA

Naneeli pravi faul nad Teodosićem, dva slobodna bacanja 1/2.

10.minut - Ponitka ofanzivni skok dva poena. Vodi Partizan 19:16.

9.minut - Faul Mitrovića nad Smailagićem nakon ofanzivnog skoka Alena. Slobodno bacanje 1/2.

Jago dos Santos dva poena uz faul. Slobodno bacanje 1/1.

Sjajno protrčavanje Lazića, dva poena.

8.minut - Ledej tri poena.

Jago Mateus, Jago Dos Santos, Zoran Savić, Večiti derbi, ABA liga, KK Crvena zvezda, KK Partizan

7.minut - Smit tri poena iz kornera.

Lep potez Kaminskog, dva poena. Vodi Zvezda 11:8.

6. minut - Nedović postiže trojku.

5. minut - Zakucava Kaminski.

Lazić pogađa trojku iz kornera.

3. minut - Nedović krade loptu i postiže dva poena iz kontre.

Faul Pantera nad Davidovcem. Slobodna bacanja Davidovac 1/2.

2.minut - Panter pobegao od bloka, ali maši zicer.

Doužer dobija duel protiv Jaga i postiže nove poene za 4:0.

1.minut - Doužer pogađa za dva sa poludistance.

18:30h

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Partizan u hali ’’Aleksandar Nikolić’’ od 19:30 časova u okviru drugog meča finalne serije plej-ofa ABA lige.

Crveno-beli su u prvoj utakmici savladali Parni valjak posle neizvesne završnice rezultatom 85:82.

Ono što je zanimljivo jeste to da pred drugi duel Zvezde i Partizana nisu treneri davali svoje reči, nego predsednici, a mi ih vam prenosimo u celosti.

Nebojša Čović, KK Crvena zvezda:

Detalj sa prve finalne utakmice ABA lige Crvene zvezde i Partizana
Detalj sa prve finalne utakmice ABA lige Crvene zvezde i Partizanafoto: Starsport©

- Kao što smo rekli, sve je već viđeno i svašta može da se očekuje. Zato Vas molim da budemo mudri, da ne reagujemo na eventualne pokušaje sudije Damira Javora, ili nekog drugog od sudija, nenamerne greške ili eventualne provokacije, ne bacajte ništa u teren i budite kao na prvoj utakmici. Potrebna je maksimalna podrška našim košarkašima, na predstojećoj utakmici - rekao je Čović.

Ostoja Mijailović, KK Partizan:

- Svi su videli kakvo je suđenje pre dva dana. Odmah, narednog jutra, smo tražili hitnu ekspertizu suđenja od ABA lige i na to nemamo ništa novo da dodamo! Nisam pristalica vršenja bilo kakvog pritiska na sudije, okretanja tribine protiv arbitara, etiketiranja istih putem sredstava informisanja, jer je to i neljudski i nesportski! Nismo odgovorili ni na jedno saopštenje, niti ćemo. Nije ovo finale saopštenja već finale ABA lige. Očekujemo večeras iste mere bezbednosti kao na prošloj utakmici. Neka pobedi bolji, ali bolji na parketu - istakao je Mijailović.

Zvezda će biti oslabljena, jer neće moći da računa na Nikolu Topića, koji je na prvom meču doživeo povredu kolena, a za njega je ujedno ova sezona i završena.

Detalj sa prve finalne utakmice ABA lige Crvene zvezde i Partizanafoto: Espreso/Tamara Trajković

Crveno-beli će biti uskraćeni i za Adama Hangu, koji ima problem sa povredom od ranije, i dalje nije poznato u kom smeru teče njegov oporavak.

U taboru Partizana, svi igrači su zdravi i spremni da pomognu ekipi.

Podsetimo, prošle sezone u finalnoj seriji su crno i crveno-beli odbranili domaće terene.

Videćemo da li će Zvezda uspeti da iskoristi prednost domaćeg terena i povede sa dve meč lopte, ili će Partizan napraviti brejk i tako dovesti Sferopulosov tim u situaciju da mora da dobije jedan meč na gostujućem terenu, kako bi ostao u igri za trofej namenjen šampionu ABA lige.