DENVER PONOVO SPREMIO "METLU" ZA LEJKERSE! Jokić nadomak tripl-dabla u Los Anđelesu (VIDEO/FOTO)
Nikola Jokić u prodoru pored Lebrona Džejmsa na utakmici Lejkersa i Nagetsa, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

PLEJ-OF NBA LIGE

Gordon, Nikola, Mari i Porter Džunior imali po 20+ poena

Objavljeno: 07:07h
Veljko Petrović

Prošle sezone košarkaši Denver Nagetsa osvojili su prvu titulu šampiona NBA lige predvođeni Nikolom Jokićem.

Tada su u finalu Zapadne konferencije izbacili Los Anđeles Lejkerse sa 4:0, a deluje da se "metla" sprema i ove sezone, ali u prvoj fazi plej-ofa NBA lige.

Aktuelni prvak vodi 3:0 u seriji pošto je savladao "jezeraše" sa 112:105 u Los Anđelesu, a srpski centar bio je nadomak tripl-dabla.

Somborac je za 39 minuta na parketu upisao 24 poena i 15 skokova, a stao je na devet asistencija.

Zanimljivo da Lejkersi 11. put zaredom nisu uspeli da savladaju Nagetse, a Lebronu se nikada ranije desilo da izgubi 10 puta u nizu od jednog tima.

Domaćin je krenuo odlično poenima Hačimure, Dejvisa i Džejmsa za 8:0 i Majk Meloun je morao da traži brzo tajm-aut.

Majk Meloun tokom utakmice Lejkersa i Nagetsa
Majk Meloun tokom utakmice Lejkersa i Nagetsafoto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Sredinom prve deonice se "probudio" Nikola Jokić, ali je onda zaigrao i Ostin Rivs za +10, odnosno 33:23.

U nastavku je Nikola bio na klupi kako bi se odmorio, ali je Mari ostao u igri i pogađa za 39:32 i Darvin Ham, trener rivala traži tajm-aut.

Darvin Hem tokom utakmice Lejkersa i Nagetsa
Darvin Hem tokom utakmice Lejkersa i Nagetsafoto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Na parket se vratio Somborac koji je pokrenuo saigrače i na poluvremenu je bilo samo minus četiri, tačnije 53:49.

U drugom poluvremenu, gosti su treću četvrtinu dobili 34:22 za preoket, a posle dodavanja Jokića za Marija, na semaforu je stajalo 61:67.

Džamal Mari (desno) šutira preko Ruija Hačimure na utakmici Lejkersa i Nagetsa
Džamal Mari (desno) šutira preko Ruija Hačimure na utakmici Lejkersa i Nagetsafoto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Sve se "otvorilo" Denveru, a Aron Gordon je doneo najveću prednost od plus osam u narednom napadu.

Tada se razigrao Nikola jer je na kraju treće deonice imao 16 poena, 11 skokova i osam asistencija.

Aron Gordon (desno) zakucava pored Lebrona Džejmsa na utakmici Lejkersa i Nagetsa
Aron Gordon (desno) zakucava pored Lebrona Džejmsa na utakmici Lejkersa i Nagetsafoto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

U poslednjoj četvrtini je šampion na pet minuta do kraja imao +12 i pobednik se nije dovodio u pitanje.

Naredni, možda i poslednji meč igra se ponovo u Los Anđelesu u subotu na nedelju od 2.30 po srpskom vremenu.

Kod domaćina najbolji je bio Entoni Dejvis sa 33 poena i 14 skokova, Lebron Džejms je dodao 26, a Ostin Rivs 22 poena.

Na drugoj strani Aron Gordon 29 poena i 15 skokova, pomenuti Nikola Jokić 24 poena, 15 skokova i devet asistencija.

Džamal Mari ubacio je 22 poena uz devet asistencija, a Majkl Porter Džunior 20 poena i 10 skokova.

Zabranjeno preuzimanje dela ili čitavog teksta i/ili foto/videa, bez navođenja i linkovanja izvora i autora, a u skladu sa odredbama WMG uslova korišćenja i propisima Zakona o javnom informisanju i medijima.