ZVEZDIN ISTORIJSKI DEBAKL ZA KRAJ KOŠMARNE SEZONE: Teodosić i Bolomboj isključeni, moćni Efes "ZAKOPAO" večite
Duel Brajanta i Gedraitisa, Foto: Mehmet Murat Onel / AFP / Profimedia

34. kolo evrolige

Objavljeno: 21:31h
Završeno
21:13h

Košarkaši Crvene zvezde su ubedljivo poraženi od ekipe Anadolu Efesa sa 100:55, u poslednjem kolu regularnog dela Evrolige.

I ne samo to, nego je ovo najubedljiviji poraz crveno-belih od kada igraju u elitnom takmičenju.

Ovim ishodom meča je eliminisan Partizan iz trke za plej-in, pa duel crno-belih i Valensije u Beogradu neće imati rezultatski značaj.

Izabranici Janisa Sferopulosa su izgleda došli turistički u Istanbul, čak nisu uspeli da iskoriste to što se domaći tim poprilično mučio u napadu tokom prvog poluvremena.

Gledali smo nervoznu prvu četvrtinu, oba tima su igrala nepovezano u napadu, ali kada je domaći tim uhvatio ritam, više ga nije ispuštao.

Efes - Crvena zvezda
Efes - Crvena zvezdafoto: Mehmet Murat Onel / AFP / Profimedia

Crveno-belima ove večeri nije pomogao ni Teodosić koji je bio neprepoznatljiv, a broj izgubljenih lopti dovoljno govori o igri crveno-belih, u prvih dvadeset minuta ih je bilo čak 14.

U drugom poluvremenu smo gledali potpunu debakl Zvezde, a sve je kulminiralo isključenjem Miloša Teodosića na kraju treće četvrtine.

Novi incident je viđen tokom poslednje deonice kada su isključeni Džons i Bolomboj, nakon što je košarkaš Efesa praktično patosirao Lazića.

Efes je dotukao crveno-bele iz svih oružja i tako obezbedio plasman među 10 najboljih. Partiju sezone je odigrao Elajdža Brajant koji je postigao 26 poena.

Pratio ga je Derek Vilis sa 15, Daniel Oturu sa 13 i Erdžan Osmani sa 12 poena i sedam skokova.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde, bili su Luka Mitrović, Rokas Gedraitis i Nemanja Nedović sa po 11 poena.

21:13h

39. minut - Hanga pogađa za 3 poena 92:53

21:06h

35. minut - Brajant nastavlja da sipa, Zvezdina agonija će trajati još pet minuta igre! 92:44

20:58h

34. minut - Nova frka u Istanbulu. Džons je odgurnuo Lazića, a potom je Bolomboj skočio da zaštiti saigrača. Srećom su sprečeni veći incidenti.

Sudije gledaju snimak, ali očigledno je da je košarkaš Efesa preterao.

Isključeni su Džons i Bolomboj. Zvezdin igrač je potpuno nepravedno isključen.

20:57h

33. minut - Elajdža Brajnt nastavlja sa brutalnom partijom 85:44

20:55h

32. minut - Zvezdina agonija u Istanbulu se nastavlja! 81:44

20:45h

30. minut - Miloš Teodosić je isključen! Tehnička, pa isključenje za pleja Zvezde koji se unosio u lice sudiji i zasluženo isključen.

Tompson ga je izbacio iz takta, faulirao je Oturua, a onda je potpuno pobesneo.

Kraj treće četvrtine 76:44

20:42h

28. minut - Nedović u ovim momentima jedini pronalazi put do koša 68:43.

20:38h

27. minut - Brajant nastavlja sa briljantnom partijom! Sada pođa za 3 poena! 64:39

20:34h

26. minut - Oturu zakucava uz faul Bolomboja. Raste prednost Efesa 61:39

20:32h

25. minut - Novo atraktivno zakucavanje za Osmanija 56:39

20:30h

24. minut - Nedović pogađa za 3! Igra se u brzom ritmu na obe strane, sjajan prodor Nedovića uz faul 54:39

20:29h

23. minut - Osmani pogađa za 3! Bolomboj pogađa prve pone eza Zvezdu u drugom poluvremenu. Klajburn beleži nove poene 54:33

20:28h

22. minut - Greška Jaga, pa veliku promašaj Klajburna. 48:31

20:26h

21. minut - Počelo drugo poluvreme! Efes trojkom otvara 3. četvrtinu 48:31