ZVEZDA SA POLA SNAGE OVERILA PRVO MESTO! Studenti bez šanse protiv crveno-belih (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Crvene zvezde i Studentskog centra, Foto: Starsport©

ABA LIGA, 25. KOLO

Beograđani će biti domaćini do kraja borbe za titulu

Objavljeno: 19:58h
Veljko Petrović

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Studentski centar 94:76 u 25. kolu ABA lige u hali "Aleksandar Nikolić."

Crveno-beli su ovim trijumfom overili prvo mesto pred plej-of regionalnog takmičenja i biće domaćini do kraja borbe za titulu.

1 / 8 Foto: Starsport©

U prvoj četvrtini se domaćin značajno odlepio na 1.50 do kraja kada je vezao pet poena za 27:17, a Adam Hanga je trećom trojkom stavio tačku - 30:18.

Druga deonica počela je odlično za izabranike Janisa Sferopulosa kada su trojke pogodili Branko Lazić i ponovo Adam Hanga za 36:18!

Smanjili su gosti serijom 8:0 na 36:26, ali je usledio novi udar Beograđana, a potom i još jedno buđenje Podgoričana za 44:34.

Na kraju je na poluvremenu bilo 47:34, a briljirao je već više puta pomenuti Adam Hanga sa 13 poena i sjajnih četiri od pet za tri poena.

Ako je osvajač ABA Superkupa imao neku nadu za drugo poluvreme, ona je ubijena nizom 13:0 (tri uzastopne trojke) za 63:36.

Sve do kraja utakmice bilo je odrađivanje posla crveno-belih koji su na kraju slavili sa 86:60, a na parket se posle povrede vratio i Jago Mateus.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je Nemanja Nedović sa 16 poena i osam asistencija.

Džoel Bolomboj i Adam Hanga imali su poen manje, Dejan Davidovac je stao na 12, a Rokas Gedraitis na 10 poena.

Na drugoj strani Emir Hadžibegović 15 poena, jedan manje upisao je Emir Mirković, dok je Igor Drobnjak stao na 12.

Crvena zvezda u poslednjem kolu gostuje Splitu 7. aprila od 18.00, dok Studentski centar dva dana ranije (20.00) dočekuje Budućnost.