HEVI METAL UTIŠAO DŽEZ! Juto, prijatno i sve najbolje do nekog sledećeg viđenja! (VIDEO)

plej-of

Golden Stejt se plasirao u finale zapadne konferencije u plej-ofu NBA lige

Nova metla u plej-ofu!

Golden Stejt nije dao ni promil šansi Juti u četvrtoj utakmice polufinala konferencije, te je konačim rezultatom 4:0 izborio plasman dalje.

U četvrtom meču u Solt Lejk Sitiju bilo je 95:121.

Voriorsi sada čekaju da se završi okršaj San Antonia i Hjustona (2:2) kako bi saznali ime protivnika u finalu.

Golden Stejt je do nove pobede nad Jutom predvodio Stef Kari, koji je ubacio 30 poena. Pratili su ga Klej Tompson sa 21, Kevin Durent sa 18 poena i Drejmond Grin sa tripl-dabl učinkom (17 poena, 10 skokova i 11 asistencija).

Od starta su voriorsi stavili Juti do znanja da ne može da se nada ni utešnoj pobedi u seriji, a posle prve četvrtine bilo je čak 39:17. Ipak, domaćini su se konsolidovali do kraja poluvremena i uspeli su da smanje prednost do odlaska na odmor na prihvatljivih -8 (60:52).

Ubrzo je krenula surova serija Voriorsa i meč je i definitivno prelomljen sredinom poslednje četvrtine kada je prednost dostigla +20. To je bio i kraj za Jutu, kojoj je uteha da je posle dugo godina uspela da pobedi u jednoj plej-of seriji.