MICIĆ I JOVIĆ STARTERI U PORAZI SVOJIH TIMOVA NA GOSTOVANJIMA: Šarlot u nizu poraza (VIDEO)
Nikola Jović, Foto: Tim Heitman / Getty images / Profimedia

NBA liga

Jedan Srbin bio je dvocifren, drugi nije

Vasilije Micić kao starter odigrao je 32 minuta u porazu Šarlota na gostovanju Vašingtonu od 112:100.

Srbin je bio treći strelac tima sa 14 poena i po tri skoka i asistencije, a Vizardsi su slavili na krilima poslednje četvrtine koju su dobili 44:24.

Domaćin je bio na korak do negativnog rekorda franšize sa 17 poraza zaredom, a poslednji put 16 neuspeha u nizu imali su u sezoni 2009/10.

Sa druge strane, Hornetsi trenutno imaju šest poraza zaredom u NBA ligi.

Starter je bio i Nikola Jović, ali je i on poražen sa svojim Majami Hitom na gostovanju Oklahomi sa 107:100.

Svetski srebrni sa reprezentacijom Srbije upisao je sedam poena, osam skokova i tri asistencije za 30 minuta na parketu.