BOGDANOVIĆ NASTAVIO ČAROBNU SERIJU, MICIĆ RAZIGRAVAO SAIGRAČE: Srbi poraženi (VIDEO/FOTO)
Bogdan Bogdanović (desno) na utakmici Bruklin Netsa i Šarlot Hornetsa, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

NBA liga

Bogdan je na 54 poena do istorijske sezone

Objavljeno: 07:39h

Bruklin Nets iskoristio je izostanak Trea Janga, najboljeg igrača Atlanta Hoksa i kod kuće pobedio 124:97.

Bogdan Bogdanović opet je bio starter u timu gostiju i za nešto više od 32 minuta upisao je 11 poena i po tri skoka i asistencije.

Bogdan Bogdanović (levo) na utakmici Bruklin Netsa i Atlanta Hoksa
Bogdan Bogdanović (levo) na utakmici Bruklin Netsa i Atlanta Hoksafoto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Srbin je upisao 68. utakmicu zaredom sa makar jednom pogođenom trojkom i to je druga najduža serija u istoriji Hoksa (Kajl Korver imao 127).

Nekadašnji košarkaš Partizana, Fenerbahčea i Sakramento Kingsa na 54 poena je do svoje prve sezone od 1000 datih poena u NBA ligi.

Bogdan Bogdanović (desno) na utakmici Bruklin Netsa i Atlanta Hoksa
Bogdan Bogdanović (desno) na utakmici Bruklin Netsa i Atlanta Hoksafoto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Kod domaćina videli smo šest dvocifrenih igrača, a na preko 20 poena bili su Kameron Džonson sa 29 i Denis Šruder sa 23.

Na drugoj strani pet dvocifrenih, a najblji je bio Dežonte Marej sa 28.

Vasilije Micić takođe je poražen pošto su Šarlot Hornetsi na svom parketu izgubili od Milvoki Baksa sa 99:111.

Popularni Vasa kod domaćina je upisao 15 minuta i za to veme dva poena, jedan skok i sedam asistencija.

Janis Adetoumbo i Vasilije Micić na utakmici Šarlot Hornetsa i Milvoki Baksa
Janis Adetoumbo i Vasilije Micić na utakmici Šarlot Hornetsa i Milvoki Baksafoto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Njegov novi saigrač i zemljak Aleksej Pokuševski nije još debitovao.

Janis Adetokumbo bio je jedan od šest dvocifrenih košarkaša Baksa, a imao je 24 poena, 10 skokova i pet asistencija. Malik Bizli dodao je 19.

Na drugoj strani, Brendon Miler 21 poen, Grent Vilijams 17, Majls Bridžis 15 uz 10 skokova i Set Kari 13 poena.