BAJERN TROJKOM U POSLEDNJOJ SEKUNDI UTIŠAO GROBARE! Peti poraz Partizana zaredom (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Partizana i Bajerna iz Minhena, Foto: Starsport©

EVROLIGA, 26. KOLO

Objavljeno: 01:15h
Završeno
22:29h

Košarkaši minhenskog Bajerna pobedili su Partizan sa 79:78 u 26. kolu Evrolige trojkom Silvana Fransiska na sekund do kraja utakmice!

Crno-beli su tako doživeli peti poraz zaredom u svim takmičenjima, a treći u elitnom evropskom takmičenju.

Videli smo neverovatnu završnicu u četvrtoj deonici u kojoj je Ognjen Jaramaz dao prve poene posle dva i po minuta igre za 65:59.

Silvan Fransisko, pomenuti heroj Bavaraca nije dozvolio "parnom valjku" da se odlepi i vezao je pet poena za 72:72.

Silvan Fransisko (desno) na utakmici Partizana i Bajerna iz Minhena
Silvan Fransisko (desno) na utakmici Partizana i Bajerna iz Minhenafoto: Starsport©

Dramatičan finiš usledio je kada je Frenk Kaminski upisao dvojku za 78:74, a Silvan Fransisko je iznudio dva slobodna bacanja i oba pogodio.

Potom je Kevin Panter promašio trojku, a onda se dogodila trojka Fransiska preko Kaminskog za trijumf izabranika Pabla Lasa.

Trenutak kada je Silvan Fransisko pogodio trojku preko Frenka Kaminskog
Trenutak kada je Silvan Fransisko pogodio trojku preko Frenka Kaminskogfoto: Starsport©

Kapiten domaćina pokušao je da donese slavlje trojkom, ali nije uspeo i susret je završio sa 22 poena.

Frenk Kaminski stao je na 14, od toga 4/5 za tri poena, a po 10 su imali Džejms Naneli i Pi-Džej Doužer.

Razočarani košarkaši Partizana posle poraza od minhenskog Bajerna
Razočarani košarkaši Partizana posle poraza od minhenskog Bajernafoto: Starsport©

Na drugoj strani Silvan Fransisko 20 poena, Serž Ibaka 14, Karsen Edvards 12, a Danko Branković jedan poen manje.

Пласман обезедио Sofascore

01:00

Partizan, grobari, arena, Evroliga

Izmena: 01:11h
22:28h

40. minut - Bonga je promašio trojku. Doužer dvojka i tajm-aut Pabla Lasa - 76:72. Ibaka 2/2. Kaminski dvojka i novi tajm-aut Pabla Lasa - 78:74.

Pablo Laso potrošio je i drugi čelendž, ali bez promene odluke sudija. Ibaka 2/2. Panter je promašio trojku.

Detalj sa utakmice Partizana i Bajerna iz Minhena
Detalj sa utakmice Partizana i Bajerna iz Minhenafoto: Starsport©

Neverovatno, trojka Fransiska na sekund do kraja za 78:79. Tajm-aut Obradovića. Promašio je Panter trojku za pobedu - 78:79.

22:23h

38. minut - Faul u napadu Avramovića. Fransisko 2/2. Ledej dvojka. Fransisko trojka. Nema trojke Avramovića. Ibaka dvojka i tajm-aut Obradovića - 72:72.

Promašio je Panter trojku, ali je Doužer ispravio i pogodio dvojku - 74:72.

22:16h

36. minut - Fransisko 1/2. Panter dvojka. Isteklo je vreme Ibaki, sjajna odbrana Smailagića - 70:65.

Izmena: 01:12h
22:10h

34. minut - Jaramaz je pogodio dvojku, ali nije iskoristio dodatno slobodno bacanje. Trojka Beb. Tehnička za Brankovića zbog simuliranja.

Tražio je Pablo Laso čelendž, ali sudije nisu promenile odluku. Panter je pogodio slobodno bacanje. Panter je promašio dvojku. Ibaka dvojka.

Panter dvojka - 68:64.

22:06h

32. minut - Ukrali su loptu domaći košarkaši. Nema trojke Doužera kao i Fransiska na drugoj strani. Faul u napadu Kabokloa - 63:59.

21:59h

30. minut - Oba slobodna bacanja promašio je Bonga. Doužer dva poena. Fransisko 2/2. Nekoliko promašaja u napadu crno-belih i pored velike borbe.

Fransisko je promašio trojku, kao i Kaboklo. Fransisko trojka - 63:59.

21:53h

28. minut - Čelendž je tražio Pablo Laso, ali nema nesportskog faula za Nanelija. Doužer dvojka. Nema trojke Lučića, a ni dvojke Nanelija.

Trojka Fransisko. Promašio je Naneli iz okreta - 61:54.

21:48h

26. minut - Jaramaz dvojka i tajm-aut Lasa - 54:47! Odlična odbrana Partizana i trojka Nanelija! Ibaka dvojka. Panter 2/2. Ibaka dvojka - 59:51.

Pablo Laso i košarkaši Bajerna iz Minhena protiv Partizana u Beogradu
Pablo Laso i košarkaši Bajerna iz Minhena protiv Partizana u Beogradufoto: Starsport©
21:42h

24. minut - Zakucavanje Ibaka. Trojka Panter! Edvards dvojka. Dobra odbrana Beba. Nema poena gostiju. Panter dvojka. Ispala je lopta Gifaju - 52:47.

21:40h

22. minut - Pogrešio je Ibaka. Dvojka Jaramaz. Gifaj dvojka. Prvi promašaj Kaminskog za tri poena - 47:43.

21:17h

20. minut - Maši trojku Bonga. Kaminski 4/4 za tri poena, "gori" Arena! Tajm-aut Lasa - 45:39! Dobra odbrana Partizana. Krade loptu Bajern.

Dvojka Edvards. Tajm-aut Željko Obradović - 45:41. Nije pogodio dvojku Panter. Nema trojke Beba - 45:41.

Izmena: 01:14h
21:14h

18. minut - Sjajno je Jaramaz zatvorio Bongu. Kaminski 3/3 za tri poena! Branković 2/2. Jaramaz 2/2 sa linije penala - 42:39.

Frenk Kaminski slavi trojku na utakmici Partizana i Bajerna iz Minhena
Frenk Kaminski slavi trojku na utakmici Partizana i Bajerna iz Minhenafoto: Starsport©
Izmena: 21:47h
21:10h

16. minut - Lučić je promašio dvojku, treći faul Ibake. Nije pogodio trojku Avramović. Branković dvojka. Ledej 1/2.

Branković dvojka. Trojka Kaminski! 37:37!

21:04h

14. minut - Ledej dvojka. Trojka Obst. Trojka Avramović! Nema trojke Ibake. Trojka Kaminski i tajm-aut Pabla Lasa - 33:33.