MONAKO ISKORISTIO PARTIZANOVE "POKLONE!" Crno-beli na -15 u Kneževini (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Monaka i Partizana, Foto: Norbert Scanella / Panoramic / Profimedia

EVROLIGA, 24. KOLO

Objavljeno: 23:47h
Završeno
20:59h

Košarkaši Monaka pobedili su Partizan 85:70 u 24. kolu Evrolige i tako se ubedljivo osvetili za poraz u Beogradu u prvom delu sezone.

Domaćin je u prvoj četvrtini vodio 6:0, 8:2 i 14:9, ali su gosti sa sedam poena zaredom preokrenuli na 16:14.

"Kneževi" su u drugoj deonici imali dve serije od po 8:0, prvo za 30:26, a onda i za 42:33 i na poluvremenu je bilo 44:38.

Izabranici Željka Obradovića u trećoj četvrtini su najbliže prišli na 63:61, ali se sve raspalo u poslednjoj deonici kada nisu dali koš četiri i po minuta.

O očajnoj igri crno-belih u ovom periodu najbolje govori i podatak da su momci Saše Obradovića isti dobili 20:9.

Kod Monaka najefikasniji Majk Džejms sa 19 poena, Muhamadu Žaite dodao je 14, a jedan manje imao je Eli Okobo.

Na drugoj strani Kevin Panter 28 poena, a Frenk Kaminski 17.

Пласман обезедио Sofascore

00:35

Puna Arena Partizan, grobari, navijaci, kosarka, arena, rekord

20:58h

40. minut - Košarkaši Monaka pobedili u Partizan sa 85:70.

Izmena: 23:47h
20:53h

38. minut - Ouatara trojka. Gubi loptu Doužer. Okobo dvojka i tajm-aut Željka Obradovića - 79:66. Doužeru ispada lopta u aut - 79:66.

20:46h

36. minut - Dvojka Žaite. Kaminski 2+1 (prvi poeni u četvrtoj četvrtini). Nema dvojke Džejmsa. Tajm-aut Saša Obradović. Panter 2/2 - 74:66.

20:38h

34. minut - Faul u napadu Lojd. Maši dvojku Ledej. Nema trojke Blosomgejma. Maši Naneli trojku.

Neverovatna trojka Džejmsa, ali nije iskoristio dodatno slobodno bacanje - 72:61. Nema trojki Nanelija i Doužera - 72:61.

20:35h

32. minut - Četiri poena Lojda zaredom. Faul u napadu Kabokloa. Krede loptu Kaboklo. Nema trojke Jaramaza. Motiejunas faul.

Neiskorišćeni napadi na obe strane. Promašio je trojku Avramović - 69:61.

20:25h

30. minut - Dvojka Ledej. Nema trojke Okoba. Krade loptu Dijalo Naneliju. Rampa Kabokloa nad Lojdom. Čelendž Saše Obradovića.

Nije bio srpski stručnjak u pravu. Panter 2/2. Džejms - 65:61.

20:21h

28. minut - Kaminski trojka. Motiejunas 2+1. Dvojka Panter. Motiejunas maši dvojku. Kaboklo dvojka. Džejms 2/2. Dvojka Panter. Braun dvojka - 63:57.

20:13h

26. minut - Ouatara faul u napadu. Ledej tri sekunde u reketu. Dvojka Žaite. Trojka Avramović! Dijalo 2/2. Naneli faul u napadu. Okobo dvojka.

Tajm-aut Željko Obradović - 56:48.

20:10h

24. minut - Nema poena Monaka. Ledej 2/2. Zakucavanje Žaite. Pobegla je lopta Avramoviću. Nema trojke Džejmsa, a ni Kaminskog - 50:45.

20:07h

22. minut - Nema trojke Nanelija. Dvojka Brauna. Kaminski trojka. Džejms dvojka. Naneli dvojka i faul u napadu - 48:43.

19:45h

20. minut - Nema poena Partizana, trojka Džejms. Doužer faul u napadu. Dvojka Blosomgejma. Ledej dvojka i tajm-aut Saše Obradovića - 42:35.

Zakucavanje Hola. Trojka Pantera - 44:38.

19:39h

18. minut - Trojka Panter! Okobo 2/2. Trojka Kaboklo! Džejms dvojka. Tehnička za Brauna, Panter pogađa slobodno bacanje.

Faul u napadu Kabokloa. Džejms 1/2. Ofanzivan skok Hola i dvojka - 37:33.

19:29h

16. minut - Okobo je ukrao loptu Naneliju, a onda ga pogodio loptom koja je otišla u aut. Tražio je Obradović čelendž na nagovor svojih izabranika.

Bili su u pravu crno-beli, lopta se na kraju odbila od Okoba. Tajm-aut Željko Obradović - 24:26. Hol 1/2. Nema dvojke Nanelija, kao ni Hola.

Ispada lopta Panteru. Blosomgejm dvojka. Promašio je trojku Doužer. Trojka Blosomgejma i tajm-aut Željka Obradovića - 30:26.

19:25h

14. minut - Dijalo dvojka. Avramović trojka! Motiejunas ne pogađa iz dva pokušaja. Nema poena gostiju. Zakucavanje Blosomgejma - 24:26.