NEDOVIĆ RAFALNOM PALJBOM UNIŠTIO VALENSIJU! Crveno-beli na +18 protiv Španaca (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Crvene zvezde i Valensije, Foto: Starsport©

Objavljeno: 22:40h
Veljko Petrović
Završeno
22:03h

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Valensiju sa 82:64 u 24. kolu Evrolige u Štark areni.

Crveno-bele je do trijumfa vodio neverovatni Nemanja Nedović sa rekordom sezone od 27 poena za 18 minuta, a ubacio je šest trojki iz sedam pokušaja!

1 / 6 Foto: Starsport©

Domaćin je prvu četvrtinu izgubio sa 12:11, a drugu deonicu otvorio je serijom od 12:0 i na poluvreme je otišao sa prednošću od 39:30.

U trećoj četvrtini izabranici Aleksa Mumbrua uspeli su u jednom trenutku da se približe na manji minus, ali je odgovorio Nedović sa dve vezane trojke.

Slavlje košarkaša Crvene zvezde posle pobede nad Valensijom
Slavlje košarkaša Crvene zvezde posle pobede nad Valensijomfoto: Starsport©

Izabranici Janisa Sferopulosa su u poslednjoj deonici održavali prednost i bez problema priveli posao kraju za 10. slavlje.

Osim Nemanje Nedovića, jedini dvocifreni u timu sa Malog Kalemegdana bio je Majk Tobi sa 11 poena.

Majk Tobi slavi pogođenu trojku protiv Valensije
Majk Tobi slavi pogođenu trojku protiv Valensijefoto: Starsport©

Kod gostiju Džons 11 poena, a po jedan manje Inglis i Rivers.

Detalj sa utakmice Crvene zvezde i Valensije
Detalj sa utakmice Crvene zvezde i Valensijefoto: Starsport©

Crvena zvezda u petak od 20 časova dočekuje Barselonu, dok Valensija istog dana, ali od 18.30 gostuje berlinskoj Albi.

Пласман обезедио Sofascore

00:15

Delije napravile fantastičnu koreografiju

Izmena: 22:40h
21:55h

40. minut - Nema poena Pradilje. Trojka Nedović! Robertson 2/2. Gedraitis dva poena. Davidovac dvojka. Pradilja 1/2. Rivers dvojka.

Lazić maši trojku, pobeda Crvene zvezde - 82:64.

21:49h

38. minut - Džons dvojka. Nema poena Jaga. Faul u napadu Riversa. Davidovac 1/2. Promašio je trojku Robertson.

Jago 2/2. Tajm-aut Mumbru - 75:59.

Jago Mateus na utakmici Crvene zvezde i Valensije
Jago Mateus na utakmici Crvene zvezde i Valensijefoto: Starsport©
21:43h

36. minut - Smart dvojka. Maši trojku Odželej. Gedraitis dvojka, ali je promašio dodatno slobodno bacanje - 72:57.

21:37h

34. minut - Maši Smart trojku. Harper dvojka, odgovara Smart. Odželej dvojka. Smart 2+1! Harper 2/2 - 68:57.

21:35h

32. minut - Nema poena na obe strane. Maši Džons trojku. Asistencija Teodosića i zakucavanje Tobija. Inglis dvojka - 63:51.

Majk Tobi na utakmici Crvene zvezde i Valensije
Majk Tobi na utakmici Crvene zvezde i Valensijefoto: Starsport©
21:29h

30. minut - Ne koristi napad Valensija. Gedraitis 2/2. Odželej 2/2. Promašio je Tobi iz okreta. Harper šalje loptu u Odželejevo koleno. Trojka Tobi!

Odželej trojka, maši Smart trojku - 61:49.

21:23h

28. minut - Dobio je rampu Bolomboj. Pradilja 1/2. Promašio je trojku Teodosić. Isteklo je vreme za napad gostima.

Asistencija Teodosića za Tobija. Dvojka Pengosa. Nema trojke Smarta - 56:44.

Džavonte Smart na utakmici Crvene zvezde i Valensije
Džavonte Smart na utakmici Crvene zvezde i Valensijefoto: Starsport©
21:18h

26. minut - Rivers 1/2. Nedović trojka! Odželej 2/2. Opet trojka Nedovića! Rivers maši trojku - 54:41.

21:12h

24. minut - Inglis maši zicer. Dvojka Davidovca. Odlična odbrana Zvezde. Nedović 2/2 - 48:38.

Nemanja Nedović na utakmici Crvene zvezde i Valensije
Nemanja Nedović na utakmici Crvene zvezde i Valensijefoto: Starsport©
21:06h

22. minut - Nedović dvojka. Inglis 2/2. Koraci Mitrovića. Rivers 2+1. Nedović trojka! Mumbru je opet tražio tajm-aut i bio je u pravu.

Robertson je pogodio dvojku i dobio bacanje koje je pogodio. Nema trojke Nedovića - 44:38.

20:46h

20. minut - Inglis 2/2, kao i Nedović. Nema poena Robertsona, ali ni Nedovića. Dvojka Džonsa, uzvraća Nedović. Zakucava Rivers.

Tajm-aut Sferopulos - 39:30

Izmena: 21:16h
20:34h

18. minut - Neiskorišćeni napad Zvezde. Trener Valensije je tražio čelendž i nije bio u pravu. Tehnička za stratega gostiju. Nedović pogađa bacanje.

Aleks Mumbru na utakmici Crvene zvezde i Valensije
Aleks Mumbru na utakmici Crvene zvezde i Valensijefoto: Starsport©

Inglis 2/2. Trojka Nedović! Dvojka Rivers. Jago baca loptu u aut. Džons dvojka i tajm-aut Sferopulosa - 35:24.

20:31h

16. minut - Hanga je poslao pas u aut. Težak šut Džonsa. Trojka Nedović! Robertson dva poena - 31:18.

20:24h

14. minut - Faul u napadu gostiju. Trojka Hanga! Harper 2/2. Trojka Teodosić! Dvojka Harper. Opet kombinacija Teodosića i Tobija.

Ponovo tajm-aut Mumbrua - 28:16. Inglis faul u napadu.

Izmena: 21:17h