PARTIZAN SE SPORO "PALI", ALI KAD KRENE, NE STAJE! Doužer dirigovao, Trinkijeri će pamtiti aplauz, ali i poraz
Partizan - Žalgiris, Foto: Starsport©

23. kolo evrolige

Objavljeno: 22:50h
Završeno
22:34h

Košarkaši Partizana su savladali ekipu Žalgirisa sa 81:72, u okviru 23. kola Evrolige.

Bila je ovo jako važna pobeda izabranika Željka Obradovića koji su uspeli da nadoknade zaostatak od -11 i već do poluvremena vrate meč u egal.

Litvanski tim je nosio raspoloženi Evans, ali nije mogao bez pomoći saigrača.

Crno-beli su odigrali sjajnu timsku partiju i angažovanom odbranom stigli do preokreta, a potom igrali po notama Pi Džej Doužera koji je briljirao ove večeri.

Bila je ovo 12. pobeda beogradskih crno-belih koji se trenutno nalaze na 10. poziciji elitnog košarkaškog takmičenja.

Ekipa Žalgirisa je pružila jak otpor i agresivnom igrom uspela da stvori dvocifrenu prednost već nakon nekoliko uvodnih minuta.

KK Partizan, KK Žalgiris, Evroliga

Košarkaši Partizana su ponovo na loš način ušli u meč, ali su ove večeri imali raspoloženog Doužera koji ih je držao u igri.

Na poluvremenu je viđen egal, da bi crno-beli sredinom treće deonice imali +8.

Međutim, Žalgiris je potom ubacio četiri trojke i vratio se na posed zaostatka.

Tada na scenu stupaju sjajni Doužer i Kaminski od donose crno-belima +10, što je bila nedostižna prednost za goste.

Crno-bele su do pobede vodili Pi Džej Doužer sa 23 i Zek Ledej sa 21 poenom. Frenk Kaminski je pobedi doprineo sa 12 poena, kapiten Kevin Panter je dodao osam, dok su Aleksa Avramović i Džejms Naneli postigli sa sedam poena.

U timu Andree Trinkijerija najbolji je bio Kinan Evans sa 25 poena, dok je Laurinas Birutis ubacio 11 poena.

Partizan će naredne sedmice, u duplom kolu Evrolige, gostovati Monaku i Virtusu, dok će Žalgiris dočekati Efes i Panatinaikos.

Izmena: 22:50h
22:33h

40. minut - Pobeda Partizana! 81:72

22:26h

39. minut - Doužer za Nanelija koji atraktivno zakucava! 79:70

22:23h

38. minut - Nastavlja Doužer sa sjajnom perijom! Hejs pogađa sa poludistance. Izgubljen alopta Partizana, s druge strane poentira Šmits 77:69

22:22h

Navijači Partizana ponovo skandiraju Dejanu Milojeviću!

22:20h

37. minut - Sjajna odbrana Partizana i novi poeni Doužera! 75:64

22:14h

36. minut - Nova slobodna bacanja iznuđuje Zek Ledej 73:61

22:09h

34. minut - Nestvarni Doužer pogađa uz faul! 69:61

22:02h

33. minut - Obradović traži čelendž nakon što je Smailagić fauliran pod košem. Razmatra se da li će pogodak biti priznat. Ipak nema promene odluke, faul je na zemlji.

Sjajna saradnja Doužera i Kaminskog 67:61

22:01h

32. minut - Sjajan potez Frenka Kaminskog! Panter gubi loptu, kažnjava Evans! 65:61

22:00h

31. minut - Počela je poslednja četvrtina! Kaminski ispravlja promašaj Smailagića 63:59

21:55h

30. minut - Šta je sada poegodio Panter na isteku napada! Gedraitis nije bio precizan posle prodora, a potom ni Partizan ne koristi poslednji napad u 3. četvrtini! 61:59

21:54h

29. minut - Kontra Partizana posle podbacivanja lopte, Panter fauliran, a potom siguran sa linije penala. Evans promašuje za 3, ali Gedaitis ne! 59:59

21:52h

28. minut - Ide trojka Žalgirisa, stigla kazna za tri izgubljene lopte zaredom! Uzvraća sjajni Doužer. Evans pogađa nosu trojku za Žalgiris! 57:56

21:47h

27. minut - Evans prekida seriju Partizana trojkom! Gube crno-beli loptu, ali Kaboklo "gasi svetlo" Evansu 55:50