PARTIZAN GAZIO ASVEL, PA PRIKOČIO: Francuzi pošteđeni bruke, vrhunska uvertira za DERBI!

Nedeljko Đukić
Završeno
22:29h

Košarkaši Partizana su sa 90:77 pobedili ASVEL u 18. kolu Evrolige.

Crno-beli su od samog starta na krilima navijača krenuli jako, pre svih kapiten Kevin Panter koji je bio najefikasniji u svom timu sa 22 poena.

U finišu prve četvrtine je u igru ušao Džejlin Smit koji je meč završio sa četiri poena i dva skoka.

Na startu druge deonice, Ognjen Jaramaz (11 poena na kraju) je poveo seriju domaćina, a pridružili su se i Frenk Kaminski i Bruno Kaboklo koji su u istom ritmu nastavili u trećoj četvrtini.

Maksimalna prednost je iznosila 31 poen (64:33 i 69:38), ali su onda crno-beli usporili možda mislima u derbiju sa Crvenom zvezdom koji se igra u četvrtak.

Gosti su konačno počeli da pogađaju trojke, pre svih Majk Skot (24 poena, 10 skokova) koji se posebno razigrao u poslednjoj četvrtini i smanjio na 11 razlike, ali veću pretnju je sprečio Danilo Anđušić koji je na kraju imao 15 poena.

1 / 5 Foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Partizan je sad na skoru 10-8 na osmom mestu na tabeli Evrolige dok je ASVEL ostao poslednji s učinkom 2-16 i verovatno najavljenom smenom Đanmarka Poceka.

Izmena: 23:41h
22:26h

10. minut - trojka Jaramaza. Uzvratio je Lajti i meč je mirno priveden kraju - 90:77.

22:22h

9. minut - Ponitka je položio na lepo dodavanje Kaminskog, Lajti je brzo uzvratio. Vukčević je iznudio nesportski faul Skota i pogodio jedno bacanje - 84:72.

22:21h

8. minut - Partizan je stao, ali Skot ne staje, dodao je još devet poena, a između je trojku pogodio Anđušić - 81:70.

22:17h

6. minut - Koprivica se takođe upisao u poentere, a Skot dao novu trojku - 78:61.

1 / 6 Foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©
22:11h

4. minut - opet je Anđušić odgovorio, sada trojkom, ali je Li pogodio preko Koprivice. Kaminski dao koš pod faulom, promašio dodatno - 76:58.

22:10h

2. minut - još jedna trojka Skota. Pa onda i dvojka Džeksona - 71:56.

22:08h

IV ČETVRTINA

1. minut - trojka Lajtija i loša odbrana su naterali Žoca na tajm-aut posle samo pola minuta. Nakon istog, dvojka Anđušića, pa trojka Majka Skota - 71:51.

22:03h

10. minut - Naneli je izgubio loptu, Džekson kaznio - 69:45.

21:56h

8. minut - Panter je prvo probio do kraja pa pogodio trojku. Skot i Džekson su smanjili. Nesportski faul Nanelija nad Kaudijem koji je želeo da se razjasni sa košarkašem Partizana pa je kraća nastala gužva. Pogodio je jedno bacanje - 69:43.

21:51h

6. minut - Kaboklo je posle ofanzivnog skoka ubacio o tablu, a posle TV tajm-auta, Anđušić je podigao na +31. Uzvratio je Kaudi trojkom - 64:36.

21:48h

3. minut - zakucavanje Vukčevića je podiglo "Grobare" na noge, a onda je trojku ubacio Kaboklo. Pa koš Anđušića pod faulom - 60:33.

21:46h

III ČETVRTINA

1. minut - Lovernj je dalekom dvojkom otvorio drugo poluvreme, Panter uzvratio, možda pod faulom - 52:33.

21:29h

10. minut - Panter je posle tajm-auta ubacio trojku. Džekson sa penala smanjio - 50:31 - poluvreme.

21:26h

10. minut - Panter se vratio u igru i lagano pogodio s poludistance protiv Skota. Lovernj je uzvratio posle dosta promašaja - 47:29.