PARTIZAN NIJE ISKORISTIO "POKLONE" VIRTUSA! Kaminski promašio trojku za pobedu (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Partizana i Virtusa iz Bolonje, Foto: Starsport©

evroliga, 17. kolo

Objavljeno: 22:21h
Završeno
20:32h

Košarkaši Partizana nisu iskoristili "poklone" Virtusa i pobeda od 77:75 ide u Bolonju u 17. kolu Evrolige.

U prvoj četvrtini u jednom momentu italijanski velikan vodio je i 11 razlike, ali je Džejms Naneli trojkom smanjio na 18:23.

Detalj sa utakmice Partizana i Virtusa iz Bolonje
Detalj sa utakmice Partizana i Virtusa iz Bolonjefoto: Starsport©

Potezi izabranika Željka Obradovića bili su loše selektirani, posebno u poslednja dva minuta i na poluvremenu je bilo plus pet za goste.

U trećoj četvrtini jedino je na visini zadatka bio Džejms Naneli, dok je Zek Ledej ostao očajan, ali razlika se nije menjala - 55:60.

Četvrta deonica donela je najveću dramu, a pričaće se o poslednjih deset sekundi kada je Pajola grubo faulirao Pantera.

Publika je tražila nesportski faul, sudije su otišle da pogledaju snimak i nisu promenile odluku, iako je kapiten crno-belih jedva ustao.

Bio je polovičan Kevin, a onda su arbitri dosudili mrtvu loptu i ponovo pogledali snimak i promenili odluku u korist "parnog valjka."

Na kraju je Frenk Kaminski šutirao trojku za pobedu, ali je promašio.

Kod Partizana najbolji je bio Naneli sa 19 poena, Panter i Jaramaz dodali su po 12, a dva manje imali su Kaboklo i Kaminski.

Na drugoj strani Lundberg 16 poena, Belineli 14, a po 10 Šengelija, Heket i Abas. Ognjen Dobrić igrao je devet minuta bez učinka.

Standings provided by Sofascore

00:49

Grobari, Partizan, Evroliga

Izmena: 22:21h
20:23h

40. minut - Ledej 2/2 sa penala. Nema trojke Heketa. Naneli dva poena za 72:73 i tajm-aut Luke Bankija. Šengelija gubi loptu. Promašio je Ledej trojku.

Ofanzivan skok Jaramaza i faul u napadu Kabokloa nad Šengelijom. Čelendž je tražio Željko Obradović, ali nema promene odluke.

Lundberg dva poena - 72:75. Tajm-aut Željko Obradović. Panter 2/2. Belineli 2/2. Tražili su iz Partizana nesportski faul nad Panterom, ali ništa od toga.

Kapiten crno-belih nije mogao odmah da ustane. Panter je pogodio i jedno namerno promašio i lopta je posle gledanja snimka pripala Partizanu.

Kaminski je promašio trojku za pobedu - 75:77.

20:15h

38. minut - Panter krade loptu. Nema trojke Ledeja. Heket 2/2 sa linije penala. Panter šalje loptu u aut. Tajm-aut Željko Obradović. Lundberg 2/2 - 68:73.

20:10h

36. minut - Naneli 1/2 sa penala. Odlična odbrana Kaminskog i kontra Jaramaza i dva poena. Heket se vratio i pogodio dvojku.

Kaminski trojka - 68:69.

20:06h

34. minut - Tražio je čelendž Željko Obradović i bio je u pravu. Danston dva poena. Kaminski uzvraća - 62:67.

Željko Obradović na utakmici Partizana i Virtusa iz Bolonje
Željko Obradović na utakmici Partizana i Virtusa iz Bolonjefoto: Starsport©
20:04h

32. minut - Abas i Kaminski dvojke.Lundberg trojka. Vraća Kaminski - 60:65.

19:53h

30. minut - Doužer je zaradio ličnu grešku, a onda se žalio sudijama i zaradio tehničku i završio utakmicu! Belineli poen sa penala, i Abas 2/2.

Trojka Jaramaz! Pajola 1/2. Izgubio je loptu Partizan - 55:60.

19:49h

28. minut - Belineli gazi liniju. Dobio je Naneli rampu od Kordinijea. Kratki prekid, izgleda da je Heket iskrenuo zglob, ali je sam izašao sa parketa.

Danijel Heket na utakmici Partizana i Virtusa iz Bolonje
Danijel Heket na utakmici Partizana i Virtusa iz Bolonjefoto: Starsport©

Panter dvojka. Kordinije dva poena. Maši trojku Ledej - 52:56.

19:45h

26. minut - Nema poena Virtusa. Naneli dvojka i tajm-aut Bankija - 45:49. Trojka Belineli. Panter dva poena. Šengelija dva poena.

Trojka Jaramaz - 50:54.

19:40h

24. minut - Kordinije trojka. Naneli dvojka. Maši Belineli trojku. Trojka Ledej! Traži čelendž Luka Banki, ali nije u pravu. Panter dvojka - 43:49.

19:36h

22. minut - Nema trojke Nanelija, kao i Belinelija. Nema dvojke Pantera. Dvojka Šengelije. Heket izbija loptu Naneliju.

Trojka Belineli i tajm-aut Željka Obradovića - 36:46. Posle istog Panter je promašio trojku.

19:18h

20. minut - Nema dvojke Ledeja, ali ni trojke Šengelije. Kaboklo dva poena. Polonara ne pogađa, ukrali su loptu Ledeju - 36:41.

19:13h

18. minut - Heket trojka. Vraća Kaboklo! Gubi loptu Heket, ispala je lopta Kaboklou, a onda Polonara nije uspeo da stigne istu koja ide u aut u kontri.

Naneli dvojka. Koraci Heketa. Tajm-aut Luka Banki. Jaramaz ponovo polovičan. Promašaj Polonare - 34:41.

19:07h

16. minut - Izgubljene lopte na obe strane. Jaramaz dvojka i tajm-aut Luke Bankija. Lundberg dva poena. Faul u napadu Jaramaza. Lundberg dvojka.

Jaramaz 1/2 - 28:38.

19:03h

14. minut - Šengelija i Naneli po dva poena. Faul u napadu Šengelije. Promašaj Nanelija. Lundberg trojka! Maši dvojku Ledej.

Opet trojka Abasa i novi tajm-aut Željka Obradovića - 25:34.