ZVEZDA "RAZBILA" ALBU: Crveno-beli na krilima Nedovića i Gedraitisa srušili Nemce!
Zvezda ima imperativ pobede, Foto: Starsport©

evroliga

Objavljeno: 20:51h
Završeno
20:50h

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su pobedu nad ekipom Albe rezultatom 85:71 u utakmici 14. kola Evrolige. Zvezda sada ima pet pobeda i devet poraza u ovom takmičenju, dok je Alba zabeležila drugi trijumf uz dvanaest poraza.

Najefikasniji igrači u redovima crveno-belih bili su Nedović sa 20 poena i Gedraitis sa 19 poena. Zvezda je dominirala tokom celog meča, kontrolisala igru i imala blagu prednost koja je dostizala maksimalnih +10 na poluvremenu (51:42).

U drugom delu igre, Crvena zvezda je povećala svoju prednost, dostigavši maksimalnih +19 poena na kraju treće četvrtine. Poslednja četvrtina bila je formalnost, a Zvezda je sigurno odradila posao.

U narednom kolu, 19. decembra, Crvena zvezda će dočekati Real Madrid.

20:41h

10. minut - Olinde zakucava, a zatim Španjolo pogađa za dva.

Jago promašuje šut i time se meč završava - 85:71!

20:36h

8. minut - Nova trojka za Davidovca! Tri vezane trojke za srpskog reprezentativca.

Teodosić pravi nesportski faul, a igrači Albe postižu tri vezana poena, ali Nedović pogađa za tri.

Bin pogađa za dva - 85:67

20:33h

6. minut - Teodosić pogađa dva bacanja, a zatim Timan pogađa.

Davidovac pogađa trojku , a zatim i drugu

Braun vraća trojku - 79:62

KK Crvena zvezda
20:27h

4. minut - Nekoliko promašaja sa obe strane su rezultovali da u uvodnih nekoliko minuta nema poena na obe strane.

Tomas pogađa za Albu, a Zvezda je i dalje bez poena u ovoj četvrtini - 71:57

20:24h

Počela je poslednja četvrtina!

20:16h

10. minut - Nejpir pogađa dva slobodna bacanja, a zatim posle nekoliko promašaja na obe strane Nejpir ponovo pogađa.

Davidovac pogađa jedno bacanje - 71:53

20:08h

8. minut - Delou pogađa dva slobodna bacanja, a Gedraitis pogađa novu trojku.

Proćida pogađa trojku - 66:53

20:05h

6. minut - Nedović ponovo pogađa za dva, a Olinda je precizan na drugoj strani.

Teodosić pogađa za dva nakon dobrog pasa Nejpira - 63:48

20:00h

4. minut - Gedraitis pogađa za dva, a Vecel pogađa za dva.

Ponovo pogađa Vecel za dva - 59:46

19:58h

2. minut - Nedović pogađa za dva, a zatim i Gedraitis pogađa za dva.

Alba gubi loptu, a Nedović pogađa za dva - 57:42

19:57h

Počelo je drugo poluvreme.

19:36h

10. minut - Timan pogađa jedno slobodno bacanje, a Nedović pogađa za dva.

Timan sada pogađa oba bacanja, a Bolomboj nakon skoka pogađa za dva.

Tomas pogađa jedno bacanj i time se završava prvo poluvreme - 51:42

19:33h

8. minut - Bolomboj pogađa jedno slobnodno bacanje, a zatim i Gedratis pogađa dva.

Nedović pogađa treću trojku - 47:38

19:27h

6. minut - Vecel pogađa za dva, a Gedraitis nakon tajm auta pogađa za tri.

Izgubio je loptu Simonović, a Spanjola pogađa za dva - 41:38