PARTIZAN RAZBIO "MANEKENE": Crno-beli istopili -15 i slavili u grotlu Arene!

Objavljeno: 23:00h
Završeno
22:31h

Košarkaši Partizana savladali su Olimpiju rezultatom 82:69!

Ekipa Željka Obradovića je vezala treći trijumf u Evroligi i sada ima skor od sedam pobeda i šest poraza, dok je Armani zabeležio deveti poraz.

Partizan je ofanzivno odlično ušao u meč, ali crno-beli nisu imali rešenje za Šildsa i Loa, ali su imali raspoloženog Kabokla koji je vezao tri trojke. Ipak, na prvu pauzu se otišlo sa pet poena razlike.

Prvi deo druge četvrtine pripao je Armaniju, ali se Partizan vratio odličnim šutem i uspeo da spusti prednost Olimpije, a na poluvremenu je rezultat glasio - 44:39.

Najlošiji deo meča crno-beli su odigrali u trećoj četvrtini kada su Armaniju dozvolili da se odlepi na +15, ali nakon tog momenta sve je išlo od ruke igračima Partizana.

Posle tajm-auta Željka Obradovića redom su pogađali Panter, Naneli, Ledej i pred poslednji kvartal se otišlo sa samo jednim poenom zaostatka.

Tu je krenula potpuna rapsodija Partizana, dok Armani ništa nije mogao da pogodi. Bili su revoltirani igrači italijanskog kluba odlukama sudije Radovića i nisu bili koncnetrisani na meč, što je iskoristio Partizan. Uspeli su da spuste Armani na samo četiri poena u poslednjoj četvrtini i slavili sa ubedljivi 13 razlike.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Panter sa 19 poena, dok je kod Milana Šilds ubacio takođe 19 poena.

22:25h

10. minut -Pogodio je Hajns jedno slobodno bacanje a Anđušić pogađa za tri na kraju meča - 82:69

22:22h

8. minut - Tonut je pogodio i prekinuo seriju Partizana.

Smailagić je završio meč, a Lo pogađa oba penala.

Panter pogađa novu trojku - 79:68

22:15h

6. minut - Naneli pogađa za dva i nastavak sjajne igre Partizana, a zatim i Panter.

Ledej pogađa za dva, sve ide od ruke crno-belima - 76:64!

22:10h

4. minut - Ledej pogađa za dva , a zatim i Naneli pogađa trojku za plus 6 - 70:64

22:06h

2. minut - Flakadori pogađa za dva, ali Panter vraća dvojku.

Doužer pogađa za dva za vođstvo crno belih - 65:64!

22:06h

Počela je poslednja četvrtina!

21:59h

10. minut - Ledej pogađa sa linije za slobodna bacanja, a Fojtman gubi loptu.

Ledej pogađa za tri i Partizan je na -5.

Doužer pogađa za dva, odlična igra crno-belih - 61:62!

21:53h

8. minut - Pogodio je Doužer i prekinuo seriju Armanija, a zatim pogađa oba slobodna bacanja.

Fojtman pogađa dva slobodna bacanja, ali Panter iza linije 6.75 vraća crno-bele - 65:55

21:45h

6. minut - Nikola Meli pogađa za tri za dvocifrenu prednost Olimpije, a zatim Kaboklo pravi faul u napadu.

Flakadori je siguran sa linije za slobodna bacanja, Partizan je na minus 13.

Još jedan proamašaj za crno-bele, a Šilds pogađa sa linije za slobodna bacanja - 45:60

21:42h

4. minut - Ledej pogađa sa dva sa poludistance, ali i Hol zakucava.

Posle lošeg napada Partizana, na drugoj strani Hajns pogađa - 45:53

21:37h

2. minut - Šilds pogađa sa linije za slobodna bacanja, a Naneli pogađa trojku.

Lo na drugoj strani takođe pogađa za tri, a Smailagić sa linije za slobodna bacnanja - 43:49

21:36h

Počelo je drugo poluvreme

21:23h

Zakucavanje Alena Smailagića!

21:22h

Poluvreme u Areni. Partizan gubi, ali je u završnici poluvremena uspeo da spusti razliku.