PARTIZAN PONOVO PROGUTAO PROTIVNIKA U GROTLU ARENE POSLE PRODUŽETAKA: Ni LUDA trojka Džejmsa nije spasila Monako!

evroliga

Objavljeno: 23:03h
Završeno
22:58h

Košarkaši Partizana savladali su Monako rezultatom 89:85 posle produžetaka,

Crno beli došli do šeste pobede u Evroligi, dok je Monako zabeležio peti poraz.

Prvu četvrtinu su odlično otvorili košarkaši Partizana koji su preko Kabokla i Pantera brzo došli na plus devet. Ipak, prednost nije dugo traja pošto je Monako iskoristio lošiji period crno belih i istopio prednost pred kraj četvrtine.

Druga četvrtina je pripala "kneževima" koji su preko Montijunasa i Blosimgejma dolazili do poena, ali Naneli svojom sjajnom igrom nije dozvoljavao gostima da se odlepe, te se na poluvreme otišlo sa tri poena zaostatka.

Druo poluvreme donelo je egal meč. Ni jedna ni druga ekipa nije uspevala da se odlepi, Naneli i Panter su nosili crno-bele dok je Braun bio glavna figura ekipe Saše Obradovića.

U poslednji kvartal se otišlo pri nerešenom rezultatu, ali su crno-beli na krilima Pi Džej Doužera došli do plus osam, ali ta prednost nije dugo trajala pošto se poenima Džejmsa i Okoba Monako vraća u meč i izjednačava pri rezultatu 66:66.

Ipak, poslednjih pet minuta doneli su pravo čudo. Crno beli su imali prednost od šest poena na minut do kraja, ali je Majk Džejms sa dve trojke anulirao prednost crno-belih i odveo meč u produžetke.

U dodatnih pet minuta se ekipa Željka Obradovića bolje snašla, Panter je preuzeo ulogu lidera, a Smailagić je poenima overio pobedu crno belih.

22:39h

5. minut - Kaboklo je pogodio za dva, a zatim je Džejms sa penala bio polovičan.

Panter gubi loptu, te Braun pogađa i spušta na minus jedan, a zatim i Smailagić pravi faul u napadu!

Lojd donosi prednost Monaku sa poludistance, ali Doužer vraća prednost.

Dužer posle faula biva polovičan sa linije za slobodna bacanja, a zatim Montijunas promašuje i pravi nesportski faul.

Smailagić pogađa dva slobodna bacanja.

22:37h

3. minut - Monteijunas pogađa za dva, ali Panter trojkom odlepljuje Partizan na plus četiri.

Litvanski centar ponovo je postigao poene sa linije za slobodna bacanja - 80:78!

22:34h

2. minut - Doužer pogađa jedno slobodno bacanje, a Monteijunas pogađa za dva.

Panter sjajno pogađa za dva, a zatim i dva slobodna bacanja - 77:74

22:33h

Počeo je produžetak!

22:17h

10.minut - Kaboklo pogađa jedno slobodno bacanje za novu prednost, a Montijunas gubi loptu za novi napad crno-belih.

Kaboklo ponovo pogađa jedno slobodno bacanje, a Okobo gubi loptu, a zatim i Džejms gubi loptu i dozvoljava Panteru da pogodi za plus četiri

Džejms ipak pogađa trojku, ali je Naneli siguran sa linije za slobodna bacanja.

Auu, šta je sad pogodio Majk Džejms - 72:72

Izmena: 22:34h
22:09h

8. minut - Džordan Lojd je pogodio oba slobodna bacanja, a zatim i Majk Džejms pogađa za tri i spušta na minus jedan.

Naneli je pogodio jedno slobodno bacanje, a Monteijunas je doneo izjednačenje - 66:66

22:06h

6. minut - Kevin Panter pogađa oba slobodna bacanja za ponovnih plus osam.

Braun pogađa iz reketa i smanjuje prednost, a zatim i Dialo pogađa za dva.

Tajm aut Željko Obradović - 63:59

21:58h

4. minut - Naneli pogađa jedno slobodno bacanje nakon tehničke Majka Džejmsa.

Doužer pogađa ponovo i izrasta u lidera crno belih u ovoj četvrtini, a Braun pogađa za Monako i prekida seriju Partizana - 55:61!

21:53h

2. minut - Pogađa Doužer vrlo težak šut, a Majk Džejms pogađa dva slobodna bacanja.

Anđušić pogađa posle finte, a zatim i Doužer pogađa za tri za plus pet crno-belih - 58:53!

21:53h

Počela je poslednja četvrtina.

21:46h

10. minut - Ledej je napravio faul u napadu, a Monako u sledećem napadu gubi posed.

Velik broj propuštenih prilika  sa obe strane - 51:51!

21:41h

8. minut - Naneli nosi Partizan i ponovo pogađa, a Hol pogađa za Monako.

Ledeeej pogađa za tri, ali Okobo vraća trojku - 51:51

21:37h

6. minut - Montijunas pogađa u reketu, a zatim pogađa i za tri.

Ipak, Naneli vraća trojku posle tajm auta - 46:46!

21:33h

4. minut - Naneli pogađa za tri i potvrđuje svoju dobru igru večeras, već 12 poena za Partizanovog beka.

Panteeeeer pogađa za tri uz faul - 43:41!