POKUŠALI DA OPET ISKLJUČE JOKIĆA: Nikola nije dobio OČIGLEDAN faul, pa u kontri naseo na provokaciju! (VIDEO)
Nikola Jokić je gurnuo Džejlena Sagsa koji je pao kao pokošen, Foto: Printscreen/YouTube/DrSwish

potez o kom se priča

Nikola Jokić je briljirao u porazu Denvera u Orlandu, ostvario 111. tripl-dabl NBA karijere, ali je ponovo mogao da bude isključen, kao na prethodnom gostovanju šampiona, u Hjustonu.

Meč je bio izjednačen do samog finiša, a burno je bilo na četiri i po minuta do kraja kod rezultata 108:108.

Džejlen Sags je pod košem udvojio Jokića i primorao ga na promašaj, a onda je "Džoker" iz nekoliko pokušaja uspeo da iskoristi prednost u visini i spremao se da uhvati odbitak, kada ga je sa leđa faulirao rezervista Kol Entoni, međutim, arbitri se nisu oglasili.

Jokić je pao preko Sagsa, a kada su krenuli u trk na drugu polovinu, Amerikanac se tobože oslonio na Somborca. Srpski centar mu je uzvratio i blago je povukao beka Medžika kako ne bi stigao na drugi kraj terena pre njega.

Sags je to iskoristio i pao kao pokošen i verovao je da će izboriti tehničku najboljem košarkašu sveta, ali nije uspeo u tome.

Ipak, Nikola je dobio samo običan faul a Orlando loptu sa strane.