ZVEZDINA OSVETA ZA SKANDAL U ZADRU! Crveno-beli utišali dvoranu "Krešimić Ćosić" (VIDEO/FOTO)
Jago Mateus na utakmici Zadra i Crvene zvezde, Foto: KK Zadar/Zvonko Kucelin

ABA LIGA, 7. KOLO

Objavljeno: 18:53h
Veljko Petrović

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Zadar sa 81:74 u dvorani "Krešimir Ćosić" u sedmom kolu ABA lige.

Ovoj utakmici prethodnio je skandal u režiji huligana koji su napali i naneli povrede delegaciji crveno-belih i dvojici novinara.

Navijači Zadra na utakmici protiv Crvene zvezde
Navijači Zadra na utakmici protiv Crvene zvezdefoto: KK Zadar/Zvonko Kucelin

U prvom poluvremenu gledali smo ujednačen susret, ali su izabranici Janisa Sferopulosa došli do trijumfa svojim najjačim oružjem - šutem sa distance.

Posebno se to odnosilo za treću četvrtinu gde je domaćin dao samo 11, ali je primio 25 poena.

Hrvatski tim uspeo je da smanji na jednocifren minus jer su gosti dali samo dve trojke u poslednjih osam minuta poslednje četvrtine.

Najefikasniji u redovima Beograđana bio je Rokas Gedraitis sa 19 i Jago Mateus sa 12 poena.

Na drugoj strani prednjačio je Luka Božić sa 18 poena, a po 12 su dodali Dario Drežnjak i Arijan Lakić.