OBRADOVIĆ PONOVO NADMUDRIO SFEROPULOSA: Partizan ima više od igre kada igra pred Grobarima, Zvezdi fali "x" faktor
Večiti derbi Partizan - Crvena zvezda, Foto: Starsport©

5. kolo aba lige

Objavljeno: 23:34h
Završeno
22:16h

Košarkaši Partizana su slavili i u drugom ovosezonskom večitom derbiju protiv Crvene zvezde rezultatom 98:87.

Činjenica je da Janis Sferopulos ni u jednom meču nije imao „džokera“ za pobedu, dok je Partizan najvećeg rivala nadigrao raznovrsnom igrom.

Oba tima su bila oslabljena neigranjem važnih igrača, ali su izabranici Željka Obradovića timskom igrom uspeli da stignu da četvrte pobede u regionalnom takmičenju.

Košarkaši Zvezde su mnogo bolje otvorili meč, ali je činjenica da su igrali dobru napadačku košarku jedino tokom prve četvrtine, uz nekoliko minuta u poslednjoj.

KK Crvena zvezda, KK Partizan, Večiti derbi

Domaćin je jednostavno imao više raspoloženih igrača. Dozierova smirenost, nekoliko lucidnih poteza Avramovića i sjajni Kaminski su bili dovoljni Partizanu.

Anđušić je ubacio neke važne šuteve, standarno dobar Ledej, dok sa druge strane gotovo da nije bilo raspoloženih, osim Nejpira.

Šabaz je razigravao saigrače, poentirao, ali u odlučujućim momentima ponovo nije bilo pravih šuteva.

U pobedničkom timu je najefikasniji bio Kaminski 22 sa poena i tri skoka, Avramović je dodao 15 poena, šest asistencija i tri ukradene lopte, Ledej 13, Dozier 12 i Anđušić 11 poena.

Nejpir je imao 23 poena, tri skoka i osam asistencija, Gedraitis 13 poena i šest skokova, Mitrović 12 poena, pet skokova i tri asistencije, Bolomboj i Teodosić po 10 poena.

Izmena: 23:34h
22:06h

40. minut - Nema više vremena za Crvenu zvezdu. Svašta se izdešavalo u poslednjem minutu. Smailagić je fauliran, dok je Sferopulos tražio da se gleda snimak zbog udarca Miloša Teodosića. Međutim, sudije su ostale pri odluci da samo košarkaš Partizana dobije slobodna bacanja.

Avramović je fauliran od strane Davidovca iako je. čini se na nesportski način udario Nejpira. Davidovac se žalio na odluku, pa mu je dosuđena isključujuća lična greška. 98:87

21:59h

39. minut - Nejpir 3 poena iz poseda, ali izgleda da je kasno. Trojka Zeka Ledeja iz kornera, možda i trojku za pobedu. 94:84

21:58h

38. minut - Poeni Avramovića, uzvraća Nejpir trojkom! Izmišlja nove poene Avramović uz faul 91:81

21:55h

37. minut - Neverovatno kako Zvezda gubi loptu u ključnim momentu. Novi poeni Kaminskog. 87:78

21:48h

36. minut - Dozier iznuđuje faul u napadu u jako bitnom momentu. Uzvraća Nejpir sa linije penala 85:78

21:44h

35. minut - Konačno trojka Jaga Mateusa posle povratne Dejana Davidovca. Novi faul nad Kaminskim, a potom i tehnička za Sferopulosa koji se žalio na odluku 83:76

21:42h

34. minut - Sjajna saradnja Jaga i Tobija! Ponovo faul nad Kiminskim. 82:73

21:40h

33. minut - Davidovac pogađa posle sjajne asistencije Teodosića, ali uzvraća Kaminski novim poenima. 80:71

21:38h

32. minut - Sjajan potez Jaramaza i drugi poeni, s druge strane promašuje Davidovac za tri poena.

Kaminski fauliran pod košem, precizan oba puta. 76:66

Sada pogađa Davidovac za tri poena, s druge strane poeni Trifunovića 78:71

21:36h

31. minut - Brza Trojka Teodosića na startu poslednje četvrtine. Izgubljena lopta za Partizan, ali ne uspeva Teodosić da pogodi novu trojku. 72:66

21:33h

30. minut - Teodosić siguran sa linije penala. Lep potez Ognjena Jaramaza. Crvena zvezda je imala poslednji napad, ali Nejpir nije bio precizan sa trojke. 72:63

21:29h

29. minut - Zvezda smanjuje na -10. Vraća se lopta Nejpiru koji nastavlja da drži Zvezdu u životu. S druge strane novi poeni Kaminskog.

Tobi siguran sa linije penala, ali jedno bacanje poništeno 70:61

21:25h

28. minut - Pet poena zaredom za Šabaza Nejpira! 68:56

21:22h

27. minut - Poeni Ledeja posle prodora. Nejpir pogađa oba bacanja 68:51