PARTIZAN U EPSKOJ DRAMI SRUŠIO ZVEZDU! Crno-beli na krilima Avramovića pobedili večitog rivala (VIDEO/FOTO)
Detalj sa večitog derbija, Foto: Starsport©

Objavljeno: 21:59h
Veljko Petrović
Završeno
20:27h

Epska drama u prvom večitom derbiju ove sezone! Košarkaši Partizana posle neverovatne utakmice pobedili su Crvenu zvezdu sa 88:86.

Crno-beli su tako ostvarili drugi trijumf u pet kola Evrolige, dok crveno-beli sada imaju četiri neuspeha, a tri zaredom.

Izabranici Željka Obradovića vodili su 15 razlike u prvom poluvremenu, a potom su i momci Joanisa Sferopulosa imali dvocfirenu prednost.

Pri rezultatu 70:75 na 2:50 minuta do kraja probudio se Aleksa Avramović sa sedam poena zaredom, prvo trojkom, a onda uz dve dvojke uzastopno.

Slavlje košarkaša i navijača Partizana
Slavlje košarkaša i navijača Partizanafoto: Starsport©

Na 1:14 kod 80:80 nova trojka Avramovića za 83:80, a Miloš Teodosić bio je tragičar sa dva od tri promašena bacanja u finišu.

Aleksa Avramović bio je najefikasniji kod domaćina sa 14 poena, pratili su ga Zek Ledej sa 13, Ognjen Jaramaz sa 12 i Frenk Kaminski sa 11.

Na drugoj strani Džoel Bolomboj 16 poena, Šabaz Nejpir 14, a Adam Hanga i Jago Mateus po 11.

00:29

Atmosfera ispred Arene uoči derbija

(Espreso/Veljko Petrović)

Izmena: 21:59h
20:18h

40. minut - Trojka Doužer za 80:79. Teodosić 1/2. Avramović trojka za 83:80! Teodosić 1/3 - 83:81. Jaramaz 1/3 - 84:81. Teodosić maši trojku!

Detalj sa večitog derbija
Detalj sa večitog derbijafoto: Starsport©

Avramović maši trojku. Teodosić 2/2 - 84:83. Tajm-aut Željko Obradović. Ledej 2/2. Nejpir 1/2. Ledej 2/2. Tobi dva poena - 88:86.

20:12h

38. minut - Loše rešenje Teodosića. Dva poena Avramovića. Bolomboj dvojka. Avramović trojka! Krade loptu Avramović i pogađa za dva - 75:77.

Tajm-aut Janisa Sferopulosa. Zakucavanje Bolomboja. Avramović dvojka. Greši Nejpir - 77:79.

20:04h

36. minut - Mitrović i Smailagić 2/2. Dvojka Teodosić. Hanga krade loptu Panteru. Bololomboj 1/2. Smailagić dvojka. Promašio je dvojku Nejpir.

Doužer dvojka i tajm-aut Janisa Sferopulosa kod 68:75.

20:00h

34. minut - Doužer dva poena. Nejpir je poslao loptu u aut. Trojka Pantera i tajm-aut Janisa Sferopulosa kod 62:68. Zakucavanje Bolomboja.

Nema dvojke Doužera - 62:70.

19:56h

32. minut - Davidovac je gazio liniju, dvojka Doužera. Tobi faul u napadu kao i Smailagić. Jago trojka! Dva poena Smailagić.

Nije pogodio trojku Nejpir - 57:68.

19:49h

30. minut - Zakucavanje Smailagića uz 2+1! Pas Teodosića i dvojka Gedraitisa. Promašio je trojku Smailagić.

Trojka Gedraitis i tajm-aut Željka Obradovića kod 53:65. Sve je promašio Smailagić. Nema dvojke Tobija ni trojke Avramovića - 53:65.

19:44h

28. minut - Trojka Jago! Dvojka Kaminski. Još jedna trojka Jaga! Istekao je napad Partizanu! Greši u pasu Nejpir. Rampa Tobija za Ledeja - 50:60.

19:39h

26. minut - Maši Teodosić trojku. Izgubljena lopta Pantera. Hanga trojka za 46:52 i tajm-aut Željka Obradovića. Dva poena Ledeja.

Maši Nejpir dvojku, kao i Jaramaz. Mitrović dvojka! Kaminski maši dvojku - 48:54.

19:35h

24. minut - Izgubljena lopta Nejpir. Naneli 1/2. Bolomboj 2/2. Nema trojke Nanelija. Hanga dva poena. Maši Jaramaz za dva.

Presekao je Ledej pas, ali je isto to uradio i Teodosić - 46:49.

19:31h

22. minut - Šalje loptu Panter u aut. Trojka Nejpir za prvo vođstvo! Maši trojku Jaramaz, kao i Teodosić, ali i Bolomboj.

Rampa Bolomboja za Kaminskog! Trojka Pantera - 45:45.

19:12h

20. minut - Promašio je Hanga, ali ofanzivan skok i faul nad Mitrovićem. Luka 2/2 sa penala. Dva poena Jaramaza. Izgubljena lopta Teodosić.

Nema dvojke Nanelija. Trojka Nejpir. Nema dvojke Pantera. Nejpir dva poena. Anđušićeva trojka u poslednjoj sekundi nije priznata - 42:42.

19:06h

18. minut - Nema trojke Nejpira. Trojka Naneli! Trojka Gedraitis! Sada i trojka Anđušić! Izgubljena lopta Nejpir, kao i Naneli. Davidovac dvojka.

Detalj sa večitog derbijafoto: Espreso/Tamara Trajković

Jaramaz dva poena - 40:35 i tajm-aut Janisa Sferopulosa.

19:03h

16. minut - Nejpir 2/2 za 26:25. Izgubio je loptu Doužer, nema trojke Hange. Trojka Ledeja! Zakucavanje Bolomboja. Trojka Jaramaz!

Trojka Bolomboj za 32:30.

18:58h

14. minut - Neiskorišćeni napadi na obe strane. Sada ponovo maši Anđušić za dva. Trojka Nejpira za 26:21. Loš pas Pantera.

Seče Mitrović i pogađa za 26:23 i tajm-aut Željka Obradovića. Nema trojke Doužera.