"ORLOVI" NISU IZDRŽALI: Nemačka je šampion sveta!

finale

Objavljeno: 18:41h
Završeno
13:15h

Sve je spremno za veliko finale! Košarkaši Srbije igraju protiv reprezentacije Nemačke u finalu Svetskog prvenstva, a naša ekipa je oduševila izadnjima protiv Litvanije i Kanade u eliminacionoj fazi takmičenja.

Ekipa Svetislava Pešića je do finala stigla nakon pobeda protiv Portorika, Kine, Južnog Sudana, Litvanije i Kanade, dok je jedini poraz zabeležila protiv Italije u grupi.

Nemačka je na prvenstvu zabeležila svih sedam pobeda, a slavili su protiv Japan, Australiju, Finsku, Gruziju, Letoniju i SAD.

16:41h

Nemačka je pobedila Srbiju rezultatom 83:77 i postala šampion sveta.

Naši momci su odigrali odlično prvenstvo i bili na korak od svetskog vrha, ali nisu uspeli da savladaju odlične Nemce.

Dobro je Srbija otvorila meč, završila prvu četvrtinu sa tri poena prednosti, a na poluvreme se otišlo pri nerešenom rezultatu.

Ipak, treća četvrtina je "Orlove" koštala trijumfa. Imala je Srbija skoro šest minuta bez poena, Nemci su otišli na plus dvanaest i do kraja meča naši momci nisu uspeli da se vrate.

Imao je Aleksa Avramović svoju rolu u poslednjoj četvrtini kada je postigao 16 poena, ali ni to nije dovoljno.

U našem timu je Avramović je postigao 21 poen, a pratio ga je Bogdanović sa 17. Nemačku je do trijumfa predvodio Denis Šruder sa 29 poena, a Vagner je ubacio 17.

Aleksa Avramović, Košarkaška reprezentacija Srbije, Mundobasket
16:38h

Kraj meča! Nemačka je pobedila Srbiju sa 83:77 i postala šampion sveta!

16:36h

10. minut - Ulazimo u penal završnicu, pogodio je Šruder sa plus četiri - 77:81!

16:32h

10. minut - Gudurić vraća Srbiju na minus dva - 77:79!

16:30h

10. minut - Pogodio je sva tri bacanja Avramović! Srbija je na minus tri!

16:29h

9. minut - Nova trojka Avramovića! A zatim i faul na tri poena - 72:78!

16:25h

8. minut - Srbija je na minus sedam, ali nema mnogo vremena do kraja - 76:69!

Košarkaška reprezentacija Srbije
16:22h

6. minut - Nova trojka Avramovića, ali Fojtman vraća na drugoj strani - 69:76!

16:18h

4. minut - Vraća se Srbija! Petrušev, pa Avramović - 66:73!

16:13h

2. minut - Aleksaaaa pogađa za tri poena! A zatim i faul u napadu - 62:71!

16:13h

Počela je četvrta četvrtina!

16:10h

Kraj treće četvrtine! Nemačka ima +10 pred poslednju četvrtinu!

16:05h

9. minut - Srbija prekida seriju Nemaca preko Gudurića, ali Vagner pogađa za tri - 55:67!

16:01h

8. minut - Nemačka je podigli prednost na plus devet - 53:62

15:55h

6. minut - Užasno suđenje gledamo u finalu! Faul Šrudera u napadu je dosušen kao faul odbrane i Nemačka dolazi do plus četiri - 53:57!