MOĆNA SRBIJA IDE PO MEDALJU: Litvanija RAZBIJENA, ovo je za Borišu i sve “neverne Tome”
Srbija - Litvanija, Foto: Starsport

četvrtfinale svetskog prvenstva

Objavljeno: 13:28h
Završeno
12:30h

Košarkaška reprezentacija Srbije se plasirala u polufinale Svetskog prvenstva u košarci, pošto je posle ubedljive partije savladala Litvance rezultatom 87:68.

“Orlovi” će sutra dobiti rivala u polufinalu nakon što svoj meč odigraju Slovenija i Kanada.

Šta reći nakon ovakve predstave izabranika Svetislava Pešića koji su timskom i strpljivom igrom potpuno razbili rivala.

Osim prve četvrtine u kojoj su Litvanci vodili zahvaljujući šutu sa distance, može se reći da su im "orlovi" potpuno pročitali igru i uvukli ih u svoj ritam.

Bogdan Bogdanović
Bogdan Bogdanovićfoto: Starsport©

Ono što je bilo jako bitno je to što je Bogdan Bogdanović odigrao kapitensku partiju i već u prvom poluvremenu sakupio 18 poena, uz ključnu trojku na isteku prvog poluvremena.

S druge strane, glavna zvezda tima Litvanaca, Jonas Valančiunas je ostao na samo 11 poena, što je velika zasluga Nikole Milutinova.

U drugom poluvremenu smo odigrali perfektan posao u odbrani, a pored Milutnova koji je standardno dobar u svakom meču i verovatno je najbolji pojedinac Srbije na turniru, značajne role su odigrali Stefan Jović i Petrušev.

Sjajni plej je vezao tri trojke u trećoj četvrtini, doneo 20 poena prednosti našem timu, a onda smo do kraja susreta odigrali potpuno rasterećeno.

Osim što je bio šuterski raspoložen, Petrušev je doktorski odradio centarski zadatak i završio kao drugi najefikasniji u našem timu.

Bogdan Bogdanović je predvodio Srbiju sa 21 poenom, Petrušev je dodao 17, dok je Jović imao 11. U poraženom timu Sedekerskis je imao 14, Jokubaitis 13, Brazdeikis 11.

Izmena: 13:28h
12:29h

40. minut - Kraj meča! Srbija je u polufinalu!  87:68

12:26h

39. minut - Promašaj Marinkovića za 3, a potom poeni Jokubaitisa! Potom novo zakucavanje Petruševa! 85:65

Filip Petrušev, Košarkaška reprezentacija Srbije, Košarkaška reprezentacija Litvanije
12:24h

38. minut - Poslednji trzaji Litvanaca, Srbija treba samo da troši vreme!  83:63

12:19h

36. minut - Bogdanović fauliran pr prodoru, pogađa 1/2 sa linije penala! 83:60

Košarkaška reprezentacija Srbije, Košarkaška reprezentacija Litvanije, Mundobasket
12:16h

35. minut - Dimša vraća jednu trojku! 82:60

12:14h

34. minut - Petrušev u pravom trenutku pogađa za 3 poena!  Buuuuuuuuuuuuuum! Ide nova trojka Petruševa! 82:57

12:13h

33. minut - Promašaj Bogdanovića za 3 poena. Srećom nema promene rezultata, ali nismo u najboljem ritmu na startu poslednjeg perioda.

12:10h

32. minut - Još jedna dobra odbrana, istekao napad Litvanaca! Po dva neiskorišćena napada sa obe strane! 76:55

12:07h

31. minut - Aleksa Avramović donosi 20 poena prednosti našoj reprezentaciji sa linije slobodnih bacanja! 75:55

Marinković fauliran pri prodoru, pogađa samo jedno bacanje. 76:55

12:03h

30. minut - Poeni Normantasa! Sjajan prodor Alekse Avramovića za kraj treće četvrtine! 73:55

12:01h

29. minut - Poeni Kuzminskasa posle prodora! Udvojen Gudurić pronalazi Petruševa koji zakucava! 71:53

12:00h

28. minut - Ponovo sjajna odbrana, a potom i majstorski prodor Gudurića! 69:51

11:57h

27. minut - Ide nova trojka Stefana Jovića! Sjajna igra Srbije, dodavanje pre celog terena za Aleksu Avramjovića! 67:51

Srbija - Litvanija, Stefan Jović
11:55h

26. minut - Velika šteta, ostao je Jokubaitis sam na šutu za tri poena iako su naši sve odradili u odbrani!