ZVEZDA JE KLASA ZA OVU LIGU! Cedevita ponižena, crveno-beli nikad bliže odbrani trona! (FOTO) (VIDEO)

finale aba lige

Sve informacije vezane za ovu utakmicu mogli ste da pratite na našem lajv-blogu
Objavljeno: 20:22h

Košarkaši Crvene zvezde na korak su od odbrane trona u ABA ligi.

Crveno-beli su i u drugom meču savladali ekipu Cedevite rezultatom 84:73 i tako poveli sa 2:0 u finalnoj seriji.

Nije moglo bez Baje Malog Knindze u Pioniru! (VIDEO)

Izabranici Dejana Radonjića prikazali su fenomenalnu igru od starta utakmice i potpuno zasluženo ubedljivo savladali hrvatski tim.

Zvezdu je do pobede vodio Čarls Dženkins sa 16 poena, dok je Nejt Volters ubacio 14.

Što se tiče gostujuće ekipe Miro Bilan je ubacio 12 poena!

Za razliku od prvog meča, Crvena zvezda je sada bila ta koja je sjajno otvorila utakmicu i vrlo brzo došla do dvocifrene prednosti tokom prve četvrtine.

Ovaj momenat iz Pionira će se godinama vrteti na svim špicama u regionu! (VIDEO)

U drugoj deonici, crveno-beli su zaigrali još bolje i verovali ili ne na poluvreme otišli sa 57:34.

Treba istaći da je srpska ekipa sjajno šutirala za tri poena!

Nastavak meča doneo je nešto agresivniju Cedevitu, ali je Crvena zvezda uspela da održi veliku prednost do kraja utakmice.

Naredna utakmica igra se u četvrtak od 19 časova u Zagrebu!