SAN NIJE POSTAO JAVA! TOP 8 ostaje na Bosforu, Darušafaka OPET prejaka za Zvezdu! (FOTO) (VIDEO)

evroliga 30. kolo

Sve inforacmije vezane za ovu utakmicu mogli pratiti na našem lajv-blogu
Objavljeno: 21:34h

Košarkaši Crvene zvezde neće igrati TOP 8 Evrolige ove sezone.

Crveno-beli su u direktnom okršaju za plasman u narednu fazu elitnog takmičenja poraženi od turske Darušafake u Istanbulu rezultatom 78:62 i tako završili svoje učešće u Evroligi.

Turci su uradili sve da do toga ne dođe, ali Zvezda ima PREGOTIVNU podršku u dvorani u Istanbulu! (FOTO)

Izabranike Dejana Radonjića prolaska dalje koštao je užasan početak utakmice, kada je domaći tim napravio dvocifrenu prednost i čuvao je do kraja meča, uprkos naletima crveno-belih.

BAŠ LOŠE! Kad se ovo poslednji put desilo, Zvezda je poražena! (VIDEO)

Zvezda tako ni u četvrtom pokušaju nije uspela da savlada Darušafaku!

Prvo poluvreme je apsolutno pripalo domaćoj ekipi. Darušafaka je fenomenalno otvorila utakmicu serijom 10-0, a na kraju prve deonice već je imala dvocifrenu prednost.

Otkriven razlog Zvezdinog poraza u Istanbulu! Kada ovo vidite NEĆETE VEROVATI SVOJIM OČIMA! (FOTO) (VIDEO)

Crveno-beli su uspeli malo da se konsoliduju, ali se ipak na poluvreme otišlo sa +11 za domaću ekipu. Valjalo bi napomenuti i da Crvena zvezda nije pogodila nijednu trojku u prvih 20 minuta.

Ipak, u nastavku su se probudili izabranici Dejana Radonjića. Proradila je odbrana, a iz nje je proistekao i dobar napad, pa su crveno-beli prišli na samo minus 3, da bi se na poslednji dvominutni odmor otišlo sa +6 za domaću ekipu.

Poslednja deonica donela je ponovo bolju igru Darušafake koja je na kraju zasluženo slavila!

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Bred Vonamejker koji je ubacio 22 poena, dok je Skoti Vilbekin ubacio 14.

Sa druge strane, Ognjen Kuzmić sa 14 poena, a Čarls Dženkins je postigao 12.