PORTORIKO NASTRADAO OD PEŠIĆEVE ČETE: Srbija NEMILOSRDNA pred put u Kinu

prijateljski meč

Objavljeno: 21:01h
Završeno
20:44h

Košarkaši Srbije su savladali selekciju Portorika rezultatom 110:75, u prijateljskom meču u Štark areni.

Bio je ovo jedini meč pred domaćom publikom u sklopu priprema za Svetsko prvenstvo koje počinje 25. avgusta, a navijači su imali i šta da vide.

Nisu dorasli Portorikanci našem timu ni u kom segmentu igre, što ohrabruje jer ćemo se sa istom selekcijom sastati u okviru grupe na Mundobasketu.

Pešićevi izabranici su ove večeri pokazali raskošnu igru, a neki će reći da rival bio ispod našeg renomea. Bilo kako bilo i večerašnji protivnik će se naći na svetskoj smotri, što dodatno daje na značaju.

Košarkaška reprezentacija Srbije, Košarkaška reprezentacija Portorika, Košarka, Stefan Jović

Isprobao je selektor sve raspoložive snage, a debi je upisao i Nikola Topić. Ono što svakako daje optimizam posle niza loših vesti za "orlove" je sjajna partija Stefana Jovića koji je ove večeri uprkos malom broju poena podsetio na najbolje dane.

Bogdanović, Milutinov, Nikola Jović su ponovo bili na visini zadatka, a briljirao je i Ognjen Dobrić.

Najefikasniji je bio e Ognjen Dobrić koji je postigao 23 poena, a na sve to je dodao i dva skoka. U timu Portorika je bolji od ostalih bio Voters koji se zaustavio na 11 poena.

Podsetimo, "orlovi" sada putuju u Kinu gde ih čekaju mečevi sa Kinom i Brazilom, da bi se potom uputili za Filipine gde će otpočeti prvu fazu Mundobasketa 26. avgusta.

20:44h

40. minut - Kraj meča! Ubedljiva pobeda Srbije 110:75

Košarkaška reprezentacija Srbije, Košarkaška reprezentacija Portorika, Košarka
20:36h

37. minut - Ide trojka Simanića i Ristića za stotku! 102:64

20:30h

35. minut - Nikola Topić debituje, cela hala na nogama! 94:56

20:25h

32. minut - Ide i trojka Avramovića! 92:49

20:20h

30. minut - Kraj treće četvrtine! Srbija drži visok nivo igre 89:46!

20:15h

27. minut - Idu poeni Jovića i Bogdanovića! Rapsodija Srbije! 87:35

20:13h

25. minut - Efektno zakucavanje Jovića uz faul! 81:30

20:10h

24. minut - Portoriku preti katastrofa, novi poeni Dobrića! 78:30

20:09h

23. minut - Lepu košarku igraju naši reprezentativci, novi poeni za Dobrića! 74:30

20:07h

22. minut - Milutinov postiže nove poene, Tomson uzvraća! Sjajan prodor Dobića 72:30

20:06h

21. minut - Počelo drugo poluvreme! Bogdanović otvara poluvreme trojkom! Međutim, uzvraćaju Portorikanci! 68:28

19:49h

20. minut - Dobrić i Marinković stavljaju tačku na poluvreme! 65:25

19:44h

19. minut - Milutinov ponovo siguran sa linije penala! Nova sjajna asistencija Jovića za Jovića! 57:23

19:42h

18. minut - Jednu trojku vraća Toro! Milutinov na liniji slobodnih bacanja. 53:23