ODLIČNA POLAZNA OSNOVA ZA MUNDOBASKET: Milutinov i Bogdanović nosili Srbiju do pobede protiv Grčke! (VIDEO)
Detalj sa utakmice Grčka - Srbija, Foto: Starsport©

AKROPOLIS KUP

Objavljeno: 01:00h
Završeno
21:02h

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Grčku rezultatom 71:64 na Akropolis kupu.

Srbija je vodila tokom većeg dela susreta i sasvim zasluženo stigla do pobede

Najefikasniji je bio Bogdan Bogdanović sa 15 poena, a po 14 su postigli Nikola Milutinov i Marko Gudurić.

1 / 3 Foto: Starsport©

Srbija će u drugoj utakmici u sredu od 18.45 igrati protiv Italije, a poslednjeg dana turnira sastaće se Grčka i Italija.

20:45h

40' U toku je poslednji minut meča, Srbija vodi 69:62.

KRAJ UTAKMICE!!!!!!!!! Srbija je savladala Grčku 71:64.

Izmena: 01:00h
20:41h

37' TROJKAAAAAAAAA!!!!!!!!! Gudurić je precizan u jako važnom trenutku na susretu 62:69.

20:32h

35' Mini serija Srbije od 5:0 posle koša Milutinova 59:64. Minut odmora traži trener Grčke.

20:27h

34' Grčka se potpuno vratila u meč i izjednačila rezultat 59:59.

Svetislav Pešić mora da reaguje minutom odmora. Bogdanović trojkom vraća prednost Srbiji 59:62.

20:25h

ČETVRTA ČETVRTINA:

32' Grčka pravi seriju 4:0, koju košem prekida Marko Gudurić 53:59.

20:20h

30' Srbija je odigrala odlično treći deo igre, tako da u poslednjih 10 minuta utakmice ulazi sa prednošću 49:57.

20:08h

26' Srbija briljira u nastavku susreta, Ristić je pogodio za tri poena, raste prednost Pešićevog tima 37:50.

20:05h

24' Novi poeni Bogdanovića, Srbija prvi put ima dvocifrenu prednost 37:47.

Košarkaška reprezentacija Srbije, Košarkaška reprezentacija Grčke
20:03h

23' TROJKAAAAA!!!!!!! Bogdanović je precizan 37:44.

20:02h

TREĆA ČETVRTINA:

22' Prve poene za Srbiju u drugom poluvremenu postigao je Marko Gudurić 35:41.

19:42h

20' Gudurić je pogodio trojku 34:37. Petrušev je poentirao u poslednjem napadu, Srbija na poluvreme ide sa vođstvom - 39:35.

19:32h

17' Srbija uzvraća koševima Milutinova i Bogdanovića (25:32), tako da sada trener Grčke mora da zatraži tajm-aut.

19:26h

15' Grčka je napravila mini seriju 5:0 tako da je Svetislav Pešić prinuđen da uzme minut odmora.

19:26h

14' Fenomenalna akcija Nedovića i Milutinova 20:28.