IGRAĆE SE MAJSTORICA: Partizan pao u Ljubljani, Cedevita Olimpija vratila seriju u Beograd!

Objavljeno: 09:20h
Završeno
20:03h

Košarkaši Partizana nisu uspeli da slave u Ljubljani u drugom meču polufinalne serije ABA lige.

Cedevita Olimpija je slavila rezultatom 95:83 i izjednačila rezultat u seriji na 1:1.

Majstorica će se igrati u Beogradu 6. juna u Štark areni.

Crno-beli nisu uspeli da ponove partiju iz prvog meča, pa će i do finala morati kroz majstoricu i tri odigrana duela.

Treći, odlučujući meč sa Cedevitom na programu je u Beogradu u utorak 6. juna.

Izmena: 09:20h
19:37h

IV ČETVRTINA

10. minut - Odbranio se nekako Partizan. Trojka Kevina Pantera. Ferel lako poentira. Egzum ima dva penala i pogađa oba. Dragić trojkom donosi pobedu svom timu. Madar nije pogodio trojku. Poraz Partizana 95:83 pobeda domaćina.

7. minut - Odbranio se konačno Partizan, ali Egzum ne pogađa trojku. Ferel u svom stilu za dva. Madar posle skoka u napadu ubacuje trojku. Odbranio se Madar od Murića. Panter nije pogodio trojku. Madar krade loptu i poentira, tajm-aut Cedevita Olimpija - 87:76.

5. minut - Matković zakucava. Tajm-aut Željko Obradović. Ponovo tri bacanja za Mulalića, pa tehnička Panteru, neverovatno. Mulalić 1/4 sa penala. Smailagić pogađa oba penala.

3. minut - Neverovatna trojka Rebeca. Egzum fauliran, Australijanac polovičan. Uz dosta sreće poeni Matkovića. Prvi poeni Papapetrua. Rebec sada forsira i promašuje. Nesportska Lesora, Mulalić 2/2. Murić pogađa za dva sada. Trojka Pantera - 82:69.

1. minut - Krenuli su poslednjih deset minuta drugog meča. Lesor pogađa pod faulom, Cedevita Olimpija već izašla iz bonusa posle nepunog minuta. Francuz dodaje i dodatni penal na svoj konto - 73:63.

19:07h

III ČETVRTINA

10. minut - Ostao je sam Naneli na šutu za tri poena i pogodio ga je. Radović na drugi obruč u stilu Dragića. Ferel 2/2 sa slobodnih bacanja. Alibegović odbojKom poentira. Tajm-aut Željko Obradović. Egzum uz faul poentira, a potom i dodatni penal ubacuje. Mulalić ubacuje trojku uz faul, a potom Alibegović ubacuje dvojku, Partizan u problemu. Trojka i Rebeca sada. Alilović tehnčička, Panter ubacuje penal poklonjeni. Ledej nije pogodio - 73:60.

7. minut - Promašaji na obe strane. Lepo je prepoznao "mis-meč" situaciju i pogodio pored Jeremića. Omić fauliran posle skoka u napadu, polovičan sa penala - 59:53.

5. minut - Odbranio se Partizan, pa poeni Pantera u kontra napadu. Panter ubacuje penal posle tehničke Dragića. Ledej nije uspeo da izjednači. Trojka Eda Murića. Poeni Omića, ponovo se odmakla Cedevita Olimpija - 58:51.

3. minut - Odličan prodor, promena ritma i poeni Pantera. Sjajan potez i NBA poeni Dragića. Poeni Nanelija - 53:48.

1. minut - Počela je treća deonica. Duga trojka Madara na isteku napada. Nije uzvratio Dragić - 51:44.

18:25h

II ČETVRTINA

10. minut - stačli su crno-beli u napadu, nema trojki, a prvu za domaće u drugoj četvrtini pogodio je Ferel. Pogodio je onda jedno bacanje za tehničku, pa dva za faul - 48:41.

Lesor je izgubio loptu, Jeremić promašio trojku, ali je alibegović uhvatio loptu i poentirao uz faul. Ubacio je i bacanje - 51:41.

6. minut - tajm-aut Obradovića posle nove trojke domaćih i preokreta - 38:37.

5. minut - ponovo vode crno-beli, Egzum precizan sa penala - 33:37.

3. minut - Panter je ukrao loptu, ali je dobio blokadu pri pokušaju polaganja u kontri. Egzum ipak izjednačuje - 31:31.

1. minut - prvi poeni Matijasa Lesora, uzvraća domaćin - 31:28.

18:01h

I ČETVRTINA

10. minut - lepa akcija Olimpije i zakucavanje Matkovića, a onda Egzum sa pola terena sa zvukom sirene - 29:26!

9. minut - nisu tu stali domaći, daleka trojka Ferela, pa još jedna Jeremića - 25:23.

7. minut - vezala je Olimpija dve trojke, Dragić i Jeremić - 19:21.

6. minut - Cedevita je napravila seriju 8:0 i preokrenula, ali su crno-beli uzvratili trojkama - jedna Pantera, dve Nanelija - 13:21.

3. minut - dva-plus-jedan Pantera, pa koš Ferela.

2. minut - trojka Jeremića, ali i Smailagića, pa i Nanelija - 5:9.

1. minut - Partizan je imao prvi napad, ali je Olimpija upisala prve poene, preko Omića. Uzvratio je Smailagić pod faulom - 2:3.

18:00h

Evo startnih petorki oba tima:

Ferel-Jeremić-Dragić-Murić-Omić za domaće, a za goste Madar-Naneli-Panter-Ledej-Smailiagić.

17:28h

- Pričali smo o tome da su igrači Cedevita Olimpije, pre svega Omić, ali i ne samo on dobri u skoku. Nisam to video, da neka ekipa toliko skokova upiše kao oni protiv nas u prvoj utakmici. To se ne dešava ni na prijateljskim utakmicama gde je jedna ekipa iz nižeg ranga - izjavio je uoči meča Željko Obradović koji na raspolaganju sigurno neće imati Aleksu Avramovića.

Željko Obradović
17:15h

Košarkaši Partizana večeras od 18 časova gostuju Cedeviti Olimpiji u drugoj utakmici polufinala ABA lige.

Crno-beli su u nedelju na svom terenu poveli 1-0 na prilično dominantan način (85:70), i ako opravdaju ulogu favorita i u Ljubljani, izboriće finale gde ih kao i prošle sezone čeka branilac trofeja, Crvena zvezda.

Sudije meča u "Stožicama" su Miloš Koljenšić iz Podgorice, Luka Kardum iz Splita i Denis Hadžić iz Pule.