PARTIZAN SA +29 U POLUFINALU! Crno-beli ubacili 112 poena Studentima (VIDEO/FOTO)

PLEJ-OF ABA LIGE

Objavljeno: 22:03h
Završeno
21:50h

Košarkaši Partizana pobedili su Studentski centar 112:83 u majstorici četvrtfinala ABA lige i plasirali se u polufinale regionalnog takmičenja.

Crno-beli su zablistali u Štark areni, a na kraju prvog poluvremena bilo je 57:38, najviše zahvaljujući osam pogođenih trojki iz 11 pokušaja.

Do završetka utakmice, "parni valjak" je samo povećavao prednost, a na kraju je imao 17 ubačenih trojki u trijumfu od 29 razlike.

Najefikasniji kod domaćina Naneli sa 17 poena, Ledej i Smailagić po 14, Lesor jedan manje, Madar 12, a Anđušić 10.

Kod gostiju Tasić 14, Ivišić 13, po 11 Pavlićević i Drežnjak, a 10 Hadžibegović i Megi.

Naredni protivnik Partizana je Cedevita Olimpija.

21:41h

40. minut - Partizan se plasirao u polufinale ABA lige pobedom nad Studentskim centrom od 112:83 u majstorici u Štark areni.

21:41h

38. minut - Anđušić je pogodio za dva, ali nije iskorisio dodatno bacanje.

Pavlićević 1/2. Nema dvojke Koprivice, ali ni trojke Megija.

Detalj sa majstorice Partizana i Studentskog centra
Detalj sa majstorice Partizana i Studentskog centrafoto: Starsport©

Debituje mladi Drezgić, probao je za tri, ali promašio.

Drežnjak dvojka i tajm-aut Željka Obradovića pri rezultatu 101:75.

Anđušić 2/2, a Megi 1/2. Prvi poeni Drezgića sa poena - 104:76.

21:36h

36. minut - Madar trojka! Hadžibegović dva poena. Madar dva poena.

Izgubljena lopta gostiju, trojka Anđušić i tajm-aut Andreja Žakelja - 99:73.

Istekao je napad gostima - 99:73.

21:32h

34. minut - Hadžibegović 2/2. Nema trojke Anđušića niti Pavlićevića.

Megi trojka. Trifunović trojka! Zakucavanje Hadžibegovića. Smailagić trojka!

Ivišić dva poena - 91:71.

21:26h

32. minut - Izgubio je loptu Smaigalić. Nema trojke Megija. Blokiran Madar.

Ukradena lopta domaćina, trojka Smailagić! Madar dva poena posle nove ukradene lopte i tajm-aut Andreja Žakelja kod rezultata 85:63.

21:21h

30. minut - Anđušić 2/2, nema trojke Megija. Madar dvojka, Megi 2/2.

Gubi loptu Smailagić. Trojka Pavlićević. Tehnička Madar - 80:63.

21:18h

28. minut - Tasić je pogodio za dva, ali ne i dodatan faul. Naneli 2+1!

Krade loptu Egzum. Nema trojke Anđušića. Dva poena Tasića - 76:57.

Egzum maši trojku, dva poena Drežnjaka.

21:14h

26. minut - Dva poena Drežnjaka. Egzum trojka! Dva poena Ivišića.

Dva poena Lesora. Gubi loptu Tasić, dva poena Ledeja.

Zakucavanje Ivišića. Trojka Ledej - 73:51.

21:09h

24. minut - Zakucavanje Egzuma, krade loptu Panter i dva poena Nanelija za tajm-aut Andreja Žakelja kod rezultata 63:42. Krade loptu Naneli.

Nema trojke Ledeja. Slavković trojka. Faul u napadu Lesora - 63:45.

21:06h

22. minut - Dva poena Drežnjaka. Lesor 2/2 sa linije penala. Ivišić za dva.

Nema trojke Egzuma - 59:42.

20:45h

20. minut - Nema trojke Ivišića. Naneli je bio fauliran pri šutu za tri poena i pogodio sva tri bacanja. Zakucavanje Ivišića. Faul u napadu Egzuma.

Alej-ap Pantera za Ledeja! Dva poena Tasića. Trojka Pantera! 57:38!

Izmena: 21:07h
20:40h

18. minut - Drugo zakucavanje Lesora! Krade loptu domaćin i ponovo zakucavanje Lesora. Nema poena Pavlićevića. Lesor 2/2 sa linije penala.

Slavković maši trojku. Promašio je Pavlićević bacanja, dva poena Egzuma.

Pavlićević 2/2. Nema poena Lesora - 49:34.

20:35h

16. minut - Izgubio je Lesor loptu. Tasić 2/2 sa linije penala. Izgubljena lopta Partizana. Nema trojke Tasića. Trojka Papapetru! Trojka Drežnjak!

Papapetru 2/2 sa penala. Laki poeni Hadžibegovića. Tehnička za klupu gostiju. Panter precizan sa penala - 41:31.

20:30h

14. minut - Dva poena Tasića. Trojka Ledej! Ponovo greše Podgoričani.

Trojka Madar i tajm-aut Andreja Žakelja kod rezultata 35:24

Nema trojke Pavlićevića - 35:24.