NOVA ISTORIJSKA NOĆ ZA NIKOLU JOKIĆA: Monstruozni tripl-dabl Srbina za 2:0 protiv Lejkersa, Marej BRILJIRAO
Jokić protiv Lejkersa, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

STRAŠNA PARTIJA

Srpski as ostvario 7. tripl dabl u plej-ofu

Objavljeno: 07:15h

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Los Anđeles Lejkerse sa 108:103 ,u drugoj utakmici finala Zapadne konferencije i tako poveli sa 2:0 u seriji.

Nikola Jokić je ostvario novi tripl-dabl od 23 poena, 17 skokova i 12 asistencija, što mu je bio 7. u plej-ofu.

Ono što je zanimljivo da nije postigao koš u poslednjoj deonici kada je prepustio lidersku ulogu Džamalu Mareju.

Kanađanin se konačno razigrao i odigrao nestvarnu četvrtu četvrtinu gde je postigao 23 poena od ukupno 37.

Kod Lejkersa Rivs i Džejms su postigli 22 poena, Hačimura 21, a Dejvis 18, ali uz očajnih 4-15 iz igre.

Uspeo je Lebronov tim da nametne svoj ritam na startu meča, igralo se po njihovim pravilima, ali imao je Denver spreman odgovor, posle prve četvrtine na semaforu je bio nerešen rezultat, 27:27.

Jokić je već za poluvreme imao 16 poena, osam skokova i pet asistencija, a tokom druge deonice Denver nije uspeo da iskoristi loše minute protivnika pa se na odmor otišlo sa rezultatom 48:53.

Imali su Lejkersi meč u svojim rukama, ali se onda u poslednjoj deonici budi fantastični Džamal Marej koji je trojkama doneo veliku prednost Denveru.

Uspeli su preko Leberna i Dejvisa još jednom da priprete u finišu gosti, ali bio je to samo poslednji trzaj.

Treća utakmica igra se u Los Anđelesu u noći subote na nedelju od 2:30.