PARTIZAN JEDVA POLOŽIO ISPIT, NANELI I EGZUM PRESUDILI STUDENTIMA! Igraće se majstorica u Beogradu (FOTO/VIDEO)
Detalj sa utakmice Studentskog centra i Partizana, Foto: SC Derby/Filip Roganovic

PLEJ-OF ABA LIGE

Objavljeno: 21:15h
Završeno
20:57h

Košarkaši Partizana pobedili su Studentski centar 81:79 u podgoričkoj Morači i izborili majstoricu četvrtfinala ABA lige.

U prvom poluvremenu, domaćin je u većem delu imao prednost, najveću sredinom druge četvrtine kada je bilo 31:25.

Gosti su na individualni kvalitet, pre svega Dantea Egzuma učinili da na kraju prvog poluvremena bude nerešeno - 40:40.

Početkom drugog poluvremena, Studentski centar imao je seriju 7:0, ali su crno-beli zaustavili nalet i smanjili na 50:48.

Detalj sa utakmice Studentskog centra i Partizana
Detalj sa utakmice Studentskog centra i Partizanafoto: SC Derby/Filip Roganovic

Na kraju treće četvrtine bilo je 63:60, a u nekoliko navrata crnogorski tim je imao nekoliko alej-apova i zakucavanja.

Domaćin je na tri minuta do kraja imao 73:70, a usledila je serija gostiju od 6:0 i trojka Džejma Nanelija za 73:76.

Ivišić je na 20 sekundi promašio slobodno bacanje za izjednačenje, a Naneli je trojkom na sedam sekundi do kraja rešio pitanje pobednika.

Kod Studentskog centra Flečer Megi 15 poena, Zvonimir Ivišić 12 i osam asistencija, a Nikola Pavlićević 11.

Kod Partizana Dante Egzum 23 poena, Džejms Naneli jedan manje.

00:30

Grobari napravili sjajnu atmosferu

20:48h

40. minut - Loš pokušaj za tri Drežnjaka. Trojka Naneli i tajm-aut Andreja Žakelja. Drežnjak 2/2 sa linije penala za 75:76. Dva poena Nanelija.

Promašio je Tasić trojku, Ivišić je pogodio za dva, ali ne i slobodno bacanje.

Naneli trojka za 77:81! Dva poena Ivišića 79:81. Izgubio je loptu Partizan.

Gledaćemo majstoricu u Beogradu, crno-beli su pobedili Studentski centar teškom mukom 81:79.

20:45h

38. minut - Trojka Drežnjak! Nema pogotka Egzuma. Promašio je trojku Pavličević, uhvatio je Drežnjak, ali mu je ispala u aut. Egzum 2/2.

Nema trojke Megija, a potom ni Drežnjaka. Nema dvojke Pantera - 73:73.

20:41h

36. minut - Ponovo nema poena Ledeja. Tasić 2/2 sa penala. Dvojka Nanelija. Gubi loptu domaćin. Egzum dva poena - 70:71.

Alen Smailagić, Kevin Panter i Dante Egzum
Alen Smailagić, Kevin Panter i Dante Egzumfoto: SC Derby/Filip Roganovic
20:37h

34. minut - Trojka Egzum! Izbija Ledej loptu sa leđa. Nema trojke Nanelija.

Baćović dva poena. Nema trojke Ledeja, a ni Megija.

Pogodio je trojku Naneli, ali mu ista neće biti priznata jer je prethodno Drežnjak faulirao Lesora - 68:67.

20:31h

32. minut - Dva poena Nanelija. Nema dvojke Baćovića. Zakucavanje Lesora i tajm-aut Andreja Žakelja. Izgubljena lopta Drežnjaka.

Izgubljena lopta Partizana i trojka Baćovića - 66:64.

20:25h

30. minut - Nema trojke Smailagića. Alej-ap Drežnjak za Ivišića i tajm-aut Obradovića - 61:55. Trojka Naneli. Alej-ap Tasića za Ivišića!

Zakucavanje Egzuma posle promašaja Ledeja za dva. Faul u napadu Ivišića. Nema trojke Ledeja - 63:60.

20:23h

28. minut - Papapetru nije pogodio za tri, ali zato jesu Pavličević i Smailagić. Loše dodavanje i izgubljena lopta Studentskog centra.

Nema poena Papepetrua kod obruča. Tasić 2/2 sa penala - 59:55.

20:17h

26. minut - Naneli 2/2 sa linije penala. Pavličević 1/2. Panter 2/2.

Nema trojke Pavličevića. Naneli 2/2 sa penala. Tasić dvojka, Naneli dvojka. Megi takođe - 54:52.

20:14h

24. minut - Dva poena Pantera, izgubljena lopta domaćina, nema trojke Anđušića. Izblokiran Slavković, polaganje Egzuma. Dvojka Pavličevića.

Faul u napadu Egzuma. Krade loptu Panter, nema trojke Anđušića - 49:44.

20:03h

22. minut - Izvrnuo je zglob Jam Madar i izašao iz igre da mu se ukaže pomoć. Fauliran Megi pri šutu za tri poena, sva tri puta precizan.

Nema trojke Egzuma. Dva poena Pavličevića. Ledej samo do obruča.

Zakucavanje Ivišića, tajm-aut Obradovića - 47:40.

19:48h

20. minut - Dva poena Anđušića. Faul u napadu Hadžibegovića. Ponovo dva poena Anđušića i tajm-aut Andreja Žakelja. Hadžibegović dvojka.

Uzvraća Naneli. Dvojka Megija. Egzum za dva, ali nije pogodio dodatan faul. Na poluvremenu nerešeno - 40:40.

Izmena: 20:03h
19:43h

18. minut - Panter 2/2 sa linije penala, a Drežnjak 1/2. Promašio je Ledej iz okreta za dva, ali je Egzum ubacio loptu u koš. Nema trojke Megija.

Ledej promašio trojku. Hadžibegović 2/2. Nema trojke Nanelija.

Dva poena Megija - 36:32.

19:38h

16. minut - Asistencija Drežnjaka za Hadžibegovića i dva poena za 31:25, novi tajm-aut Obradović. Faul u napadu Lesora. Bez dvojke Baćovića.

Blokada Hadžibegovića za Lesora, faul u napadu Pavličevića. Trojka Ledej.

Greška u koracima Hadžibegovića - 31:28.

19:32h

14. minut - Nova izgubljena lopta gostiju, a sada i domaćina. Egzum 2+1!

Baćović 2+1. Dva poena Egzuma polaganjem. Izgubljena lopta i faul Tasića. Lesor 1/2. Ponovo krade loptu Lesor. Nema trojke Smailagića.

Trojka Pavličević - 29:25! Gazi liniju Naneli.