NOVI ČAS KOŠARKE NIKOLE JOKIĆA! Srbin ubacio 39 poena, Denver na 2:0 protiv Finiksa (VIDEO/FOTO)
Nikola Jokić (desno) na utakmici Denvera i Finiksa, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

NBA PLEJ-OF

Somborac dobio bitku protiv Devina Bukera koji je imao 35 poena i tri četvrtine vukao Sanse i mučio odbranu Nagetsa

Objavljeno: 07:16h

Novi čas košarke Nikole Jokića! Denver Nagetsi vode 2:0 protiv Finiks Sansa u polufinalu Zapadne konferencije NBA lige pošto su pobedili 97:87.

Srbin je na kraju treće četvrtine imao 31 poen, a do kraja utakmice dodao je još osam uz 16 skokova, pet asistencije, dve ukradene lopte i jednu blokadu.

Nikola Jokić (desno) na utakmici Denvera i Finiksa
Nikola Jokić (desno) na utakmici Denvera i Finiksafoto: MATTHEW STOCKMAN / Getty images / Profimedia

Aron Gordon je skupio 16 poena, Kentavijusu Koldvel-Poup 14 poena uz dve trojke u četvrtoj četvrtini, a Džamal Marej ubacio je 10 poena.

Kod Finiksa Devin Buker 35 poena, pet skokova i šest asistencija,Kevin Durent 24 poena i osam skokova, a Diandre Ejton 14 poena i osam skokova.

Devin Buker (levo) na utakmici Denvera i Finiksa
Devin Buker (levo) na utakmici Denvera i Finiksafoto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Somborac je imao devet poena na kraju prve deonice, a domaćin se u Bol areni odlepio na startu druge sa serijom 8:0.

Sansi su brzo uhvatili priključak na krilima Devina Bukera i na kraju prvog poluvremena gosti su imali jedan koš prednosti.

Kentavijus Koldvel-Poup (desno) na utakmici Denvera i Finiksa
Kentavijus Koldvel-Poup (desno) na utakmici Denvera i Finiksafoto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Finiks je bio blizu dvocifrene prednosti u trećoj četvrtini jer je ponovo zablistao Devin Buker, ali se probudio Nikola Jokić.

Četvrta četvrtina priča je za sebe, domaćin je imao granitnu odbranu, puna četiri minuta franšiza iz Kolorada nije primila koš.

Na drugoj strani Koldvel-Popup i Jokić su briljirali, a na dva minuta do kraja sve je bilo gotovo sa +10 posle trojke Koldvela-Poupa i Džamal Mareja.