LUDNICA U FINIKSU: Sansi dali 50 POENA ZA ČETVRTINU, pa umalo prokockali +17, Buker brojao do 47! (VIDEO)
Devin Buker, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

NBA plej-of

Nedostajao im je jedan poen da izjednače plej-of rekord po broju poena u jednoj četvrtini (51)

Nikola Jokić je sinoć sa Denverom izborio polufinale Zapadne konferencije eliminisavši Minesotu, a tamo im se ubrzo pridružio dobro poznati rival.

Finiks je u izuzetno uzbudljivom i efikasnom meču u Arizoni savladao Los Anđeles Kliperse sa 136:130 i sa 4-1 u pobedama prošao dalje.

Malerozni tim iz Kalifornije je opet pokazao da je vrlo neugodan i bez povređenih Kavaja Lenarda i Pola Džordža. Klipersi su vodili na poluvremenu 70:61, ali onda su Sansi odigrali nestvarnu treću deonicu.

Ovu četvrtinu su dobili sa 50-24, uz šut iz igre 17/27, od čega 8/11 za tri poena. Nedostajao im je jedan poen da izjednače plej-of rekord po broju poena u jednoj četvrtini (51) koji drže Lejkersi (protiv Detroita 1962) i Filadelfija (protiv Bruklina 2019).

Međutim, uporni Klipersi su u poslednjoj deonici umalo nadoknadili minus od 17 poena! Bilo je i 128:116 za "Sunca" na manje od šest minuta do kraja, ali su onda gosti serijom trojki prišli na 130:128. Ipak, domaćin je odoleo u finišu.

Za Finiks je ponovo briljirao fenomenalni Devin Buker sa 47 poena, 10 asistencija i 8 skokova. U pomenutoj trećoj četvrtini, od 50 poena Sansa, kapiten je dao 25. Kevin Durent je na kraju imao 31 poen, a Diandre Ejton 21 i 11 skokova.

Kod Klipersa je sedam igrača imalo dvocifren poenterski učinak, a najviše su se istakli Norman Pauel sa 27 poena, Mejson Plamli sa 20 poena i 10 skokova, i Ivica Zubac sa 16 poena i 10 uhvaćenih lopti.

Prva utakmica u seriji polufinala Denvera i Finiksa igra se u Koloradu u subotu veče ili rano nedeljno jutro.