NANELI TROJKOM RAZGALIO GROBARE: Partizan se vratio iz mrtvih i slomio Panatinakos! (VIDEO)
Džejms Naneli je trojkom u finišu promenio parove četvrtfinala, Foto: Starsport©/Srđan Stevanović

evroliga, 34. kolo

Objavljeno: 00:09h
Završeno
22:33h

Košarkaši Partizana pobedili su u Beogradu ekipu Panatinaikosa sa 83:81 u utakmici poslednjeg 34. kola regularnog dela Evrolige.

Trojkom Džejmsa Nanelija 32,9 sekundi pre kraja Partizan je došao do ključne prednosti, dok je šut za pobedu gostiju u poslednjoj sekundi promašio Ponitka.

Crno-beli su takmičenje u regularnom toku završili na šestom mestu sa skorom od 20 pobeda i 14 poraza, i u četvrtfinalu će igrati protiv Real Madrida.

Najefikasniji kod Partizana bili su Dante Egzum sa 18, Kevin Panter sa 17 i Aleksa Avramović sa 14 poena, dok se kod Panatinaikosa izdvojio Dvejn Bejkon sa 19 poena.

Izmena: 00:03h
22:21h

40' Naneli je trojkom zapalio navijače u Areni i doneo prednost Partizanu 83:81.

KRAJ UTAKMICE!!!!! Partizan je na kraju uspeo da posle velike drame savlada Panatinakos i na najlepši mogući način najavi Top 8 fazu.

22:14h

38' Panter je pogodio u bitnom napadu Partizana 80:77, minut odmora traži trener Panatinaikosa.

22:11h

37' Prvi poeni Nanelija na utakmici 74:73.

22:07h

35' TROJKAAAAAAAAAAAA!!!!! Egzum pogađa posle sjajne akcije, Partizan vodi 72:71.

22:03h

34' Uzvraća Partizan serijom 7:0 (67:71).

22:00h

32' Panatinaikos pravi seriju 5:0, mora da reaguje Obradović tajm-autom, gosti iz Atine ponovo imaju dvocifrenu prednost 60:71.

21:59h

ČETVRTA ČETVRTINA:

31' Avramović postiže koš za Partizan i smanjuje na 60:66.

Izmena: 00:04h
21:54h

30' Panatinaikos ne popušta na večerašnjoj utakmici. Gosti iz Atine imaju prednost posle tri četvrtine 58:66.

21:48h

29' Panatinakos ponovo beži Partizanu posle nove trojke Bejkona 57:64.

21:45h

28' Egzum je siguran u svoj šut, pogađa za tri poena 55:58. Na drugoj strani uzvraća istom merom Bejkon 55:61. Prvi poeni Ledeja na utakmici, minut odmora uzima trener Panatinaikosa 57:61.

21:38h

25' Fantastično zakucavanje Egzuma 48:51.

21:32h

23' Panter pogađa za dva, a Avramović za tri poena 45:46.

21:28h

TREĆA ČETVRTINA:

21' Prve poene u drugom poluvremenu postigao je Lesor pošto je pogodio jedno od dva slobodna bacanja 40:45.

21:16h

20' Kevin Panter je uspeo da pokrene Partizan u drugoj četvtini, ali crno-beli ipak zaostaju na kraju prvog poluvremena 39:45.