ZVEZDA I DALJE U IGRI ZA TOP 8: Valensija savladana, osmesi na licima igrača pred put na megdan Asvelu!
Košarkaši Crvene zvezde, Foto: Starsport©

Objavljeno: 01:46h
Miloš Dreković
Završeno
20:58h

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Beogradu ekipu Valensije 92:73 u 31. kolu Evrolige.

Najkorisniji u crveno-belom timu bili su Filip Petrušev sa 20, sledio ga je Ognjen Dobrić sa 16, a u stopu ih je pratio Fakundo Kampaco sa 15 poena i sedam asistencija, kao i Ben Bentil sa 10 poena. U ekipi Valensije 14 poena je postigao Radebo, a po 12 Džons i Harper.

Crvena zvezda do kraja ligaškog dela ima još tri utakmice, u petak gostuje Asvelu, a potom dočekuje Olimpijakos i Fenerbahče.

San o plasmanu Zvezde u TOP 8 i dalje traje.

20:50h

40' Petrušev trojkom zaokružuje sjajnu partiju kompletnog tima Crvene zvezde ove večeri 91:73.

KRAJ UTAKMICE!!!!!!! Mitrović je pogodio jedno slobodno bacanje i postavio konačan rezultat meča 92:73 za ekipu Crvene zvezde.

20:43h

38' Dobrić je pogodio za tri poena, a Petrušev zakucao za dva poena, Zvezda je na pragu pobede 85:71.

20:33h

34' TROJKAAAAAA!!!!! Holand donosi Zvezdi najveću prednost na meču 76:64.

20:32h

33' Valensija je več ispunila bonus u poslednjoj četvrtini, a Kampaco je pogodio dva slobodna bacanja 73:64.

20:28h

ČETVRTA ČETVRTINA:

32' Bentil uz faul postiže prvi koš za Zvezdu u poslednjem delu igre. Promašio je dodatno slobodno bacanje igrač crveno-belih tako da je rezultat na semaforu 71:62.

20:24h

30' Crvena zvezda nije iskoristila poslednji napad u trećoj četvrtini koju je dobila rezultatom 23:21, ali posle 30 minuta igre crveno-beli vode 69:62.

20:20h

29' Ptrušev je pogodio dva slobodna bacanja 67:60.

20:14h

27' Briljanta akcija crveno-belih koju košem realizuje Petrušev 62:53.

20:09h

24' Ognjen Dobrić pogađa trojku, ali na drugoj strani uzvraća na isti način i Viktor Klaver 58:51.

20:07h

TREĆA ČETVRTINA:

22' Odličan početak drugog poluvemena za Zvezdu koja stiže do 10 poena prednosti 53:43.

19:48h

20' Mnogo sreće za Crvenu zvezdu u poslednjem napadu Valesije. Završeno je prvo poluvreme, crveno-beli vode 46:41.

19:45h

19' Radebo pogađa za tri poena 44:39.

19:36h

17' Nova trojka za crveno-bele, ovoga puta precizan je bio Holand 39:33, minut odmora traži trener Valensije. Tehničku grešku dobio je trener gostujuće ekipe, ali Vildosa nije bio presizan. Kampaco je asistirao Martinu koji je uspeo da poentira 41:33.

19:34h

16' Dobro odigran napad Zvezde koji je trojkom rešio Luka Vildosa 36:33.