ČUDESNA PARTIJA, PARTIZAN IMA TOP 8 U DŽEPU: Crno-beli NANELI lideru Olimpijakosu težak poraz u grotlu "Arene"!
Detalj sa utakmice Partizan - Olimpijakos, Foto: Starsport©

evroliga, 30. kolo

Objavljeno: 22:09h
Završeno
19:02h

Košarkaši Partizana u beogradskoj "Štark areni" dočekali su Olimpijakos u okviru 30. kola Evrolige i ostvarili novi veliki trijumf, i to ubedljiv - 90:75.

Izabranici Željka Obradovića su nastavili niz odličnih rezultata u 2023. i pobedom protiv lidera koji ih je u novembru u Pireju porazio 87:58 uspeo da se učvrsti na tabeli i dođe na samo pobedu od sigurnog učepća u top 8.

Od poečtka su crno-beli igrali fantastično i u drugoj deonici izgradili dvocifrenu prednost. Grci su u trećoj prišli na -4 (50:46), ali se Partizan opet podigao na krilima fantastičen podrške navijača.

Prštala su zakucavanja u poslednjoj deonici, a odbrana je bila zategnuta i favorit je pao u grotlu pune "Arene".

Džejms Naneli i Kevin Panter su bili najefikasniji sa po 17 poena, a Dante Egzum je imao 15 uz fenomenalno zakucavanje.

Sa druge strane Šakil Mekkisik je imao 21 poen.

Partizan je sad na skoru 17-13 kao i šestoplasirani Makabi. Olimpijakos je nispustio prednost nad Realom i oba kluba na vrhu sada imaju učinak 21-9.

Izmena: 22:08h
21:50h

40. minut -  Papapetru pogađa trojku i stavlja tačku na ovaj meč 88:73.

KRAJ MEČA!!!!!!!!!! Naneli je postavio konačan rezulat 90:75 velika pobeda Partizana protiv moćnog Olimpijakosa.

KK Partizan, KK Olimpijakos
21:48h

38. minut - Još dva minuta dele Partizan od nove velike pobede u Evroligi ove sezone. Crno-beli vode protiv Olimpijakosa 83:71.

21:41h

36. minut - Partizan trojkom Pantera povećava prednost 79:63.

21:36h

35. minut - Panter je dva puta bio siguran sa linije penala 73:60. Papapetru pogađa trojku 76:62.

21:31h

34. minut - Egzum sjajno razbija odbranu Olimpijakosa i poentira 71:60.

21:28h

ČETVRTA ČETVRTINA:

31. minut - Panter je pogodio tri slobodna bacanja 63:52.

21:23h

30. minut - Papapetru poentira za crno-bele, a na drugoj strani u poslednjoj sekundi pogađa Slukas i postavlja konačan rezultat posle tri četvrtine 60:52 za ekipu Partizana.

21:21h

27. minut - Partizan je izdržao nalet gostiju, a košem Lesora ponovo stigao do dvocifrene prednosti 56:46.

21:11h

25. minut -  Malo poena za sada u trećem delu susreta, Partizan i dalje ima predsnost 50:44.

Izmena: 21:31h
21:07h

TREĆA ČETVRTINA:

23' Smailagić je postigao prve poene za Partizan u drugom poluvremenu 50:38.

20:45h

20. minut - Treća trojka Pantera na večerašnjem meču 48:32. Slukas poentira i smanjuje rezultat. Partizan nije iskoristio poslednji napad u prvom poluvremenu, ali je zato sjajno odigrao ovaj deo igre pošto vodi rezultatom 48:34.

Izmena: 21:27h
20:43h

19. minut - Lesor je siguran sa linije penala 45:30.

20:39h

17. minut - Nova trojka Pantera 43:28.

20:37h

16. minut - Dva poena za Olimpijakos postigao je Piters, a minut odmora zatražio je trener Partizana 40:28.

20:34h

15. minut - Kevin Panter pogađa za tri poena, raste prednost crno-belih 40:26.