NIŠTA OD POBEDE ZA OBRADOVIĆEV ROĐENDAN: Partizan očajnim poslednjim periodom prokockao lepu šansu! (FOTO)
Detalj sa utakmice Olimpija Milano - Partizan, Foto: Simone Lucarelli / IPA / Profimedia

EVROLIGA, 28. KOLO

Objavljeno: 01:26h
Završeno
22:36h

Košarkaši Partizana izgubilu su u Milanu od ekipe Olimpije 76:62 u meču 28. kola Evrolige.

Najefikasniji u timu Olimpije bili su Bili Beron i Brendon Dejvis sa po 14 poena, a na deset su se zaustavili Kevin Pengos i Šabaz Nejpijer.

Sa druge strane, u Partizanu su se istakli Kevin Panter sa 15 poena, Matijas Lesor sa 11 poena i Džejms Naneli sa 10 poena.

Partizan u narednom kolu 16. marta gostuje Efesu, a tri dana pre toga očekuje ga ABA derbi sa Crvenom zvezdom.

Izmena: 00:39h
22:33h

40' KRAJ UTAKMICE!!!!! Partizan se dobro držao tri četvrtine, ali je onda u posednjem periodu nastupio potpuni raspad sistema, pa je Olimpija na kraju stigla do ubedljive pobede 76:62.

22:29h

38' Lesor loše šutira penale na ovom meču, sada je pogodio samo jedno, domaći tim lagano privodi meč kraju 69:58.

22:19h

35' Lako Partizan prima pet poena, prvo trojka Berona, pa zatim koš Dejvisa, ponovo je dvocifrena razlika 65:51, minut odmora traži Željko Obradović.

22:15h

34' Egzum konačno postiže prve poene za Partizan u poslednjoj deonici, a zatim u sledečem napadu pogađa i trojku 60:51.

22:12h

33' Beron je pogodio trojku, tim iz Milana ima dvocifrenu prednost 58:46.

22:10h

32' Dejvis se raspucao u ovim momentima, postigao je svoj osmi poen, Olimpija povećava razliku 55:46.

22:08h

ČETVRTA ČETVRTINA:

31' Dejvis je pogodio iz gotovo nemoguće pozicije, Olimpija pravi razliku na startu poslednje četvrtine 53:46.

22:01h

30' Beron je pogodio jedno bacanje 46:46. Nejpir uz zvuk sirene donosi prednost Olimpiji pred ulazak u poslednju četvrtinu 49:46.

Izmena: 01:03h
21:55h

28' Panter je nadmudrio Dejvisa 40:43. Pengos postiže trojku i donosi novo izjednačenje 43:43.

21:44h

25' Naneli pogađa za Partizan 36:38.

21:37h

TREĆA ČETVRTINA:

22' Trojka Egzuma koja donosi izjednačenje 32:32.

Izmena: 01:02h
21:21h

20' Završeno je prvo poluvreme u Milanu. Olimpija je dobila drugu četvrtinu 17:10 i tako uspela da preokrene rezultat u svoju korist pošto posle 20 minuta igre vodi 30:29.

21:17h

19' Beron pogađa trojku za tim iz Milana koji preokreće rezultat i prvi put vodi 30:27.

21:11h

18' Laki poeni za Partizan pošto je Kevin Panter bio precizan sa linije penala 25:27.