LOŠA ITALIJANSKA TURNEJA: Zvezda se borila do kraja, ali su nedostajale trojke za potpuni preokret! (FOTO)
Detalj sa utakmice Olimpija Milano - Crvena zvezda, Foto: Simone Lucarelli / PA Images / Profimedia

evroliga, 23. kolo

Objavljeno: 01:56h
Završeno
22:44h

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u gostima od ekipe Olimpije iz Milana 74:68 u utakmici 23. kola Evrolige.

Najefikasniji u timu Zvezde bio je Ben Bentil sa 17 poena, Luka Vildosa je postigao 11, dok je Filip Petrušev dodao devet poena.

Milano su do pobede vodili Bili Beron sa 15 i Devon Hol sa 14 poena, dok je Brendon Dejvis utakmicu završio sa deset poena.

Košarkaši Crvene zvezde će u narednom kolu Evrolige gostovati Makabiju, dok će Milano u goste Fenerbahčeu.

22:33h

40' KRAJ UTAKMICE!!!!!! Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od ekipe Olimpije iz Milana - 74:68. Zvezda se dobro borila, ali na kraju nije imala snage za potpuni preokret tako da je doživela novu poraz u Evroligi ove sezone.

22:27h

39' Zvezda nije iskoristila svoju priliku, a Vojtman je to kaznio na drugoj strani 70:64. Dva poena za Dobrića 70:66.

22:25h

38' Pogađa Petrušev jedno slobodno bacanja 68:64.

22:20h

36' Hol je ponovo siguran kada je važno, ovoga puta je pogodio za tri poena 68:60. Vildosa je pogodio važan šut za tri poena 68:63.

22:19h

35' TROJKAAAAAAAAAAA!!!!!!!! Bentil je pogodio trojku 65:60.

Izmena: 01:55h
22:17h

34' TROJKAAAAAAAA!!!!!! Dobrić pogađa tek drugu trojku za Crvenu zvezdu na ovoj utakmici 63:57.

KK Crvena zvezda, KK Olimpija Milano, Ognjen Dobrić
Izmena: 01:54h
22:16h

33' Hol pogađa i vraća dvocifrenu prednost domaćem timu 63:53.

22:12h

ČETVRTA ČETVRTINA:

32' Dalibor Ilić postiže prvi koš u poslednjem delu meča 59:51. Zvezda ja u seriji pogodio je i Petrušev 59:53.

22:06h

30' Zvezda je dobila treću četvrtinu, ali je potpuni preokret još uvek daleko. Tim iz Milana i dalje ima dvocifrenu prednost 59:49.

21:56h

27' Dejvis asistira Meliju za lake poene domaćeg tima 56:44.

21:49h

26' Dobar period igre Crvene zvezde, Mitrović postiže koš i smanjuje razliku 52:44.

21:46h

TREĆA ČETVRTINA:

22' Nedović i Vildosa su vezali četiri poena za Crvenu zvezdu 47:36.

21:25h

20' Hajns je postigao koš u poslednjoj sekundi druge četvrtine, a samim tim i postavio konačan rezultat posle prvog poluvremena 45:32 za ekipu iz Milana.

21:19h

19' Trojka za Olimpiju Milano postiže Bili Beron 43:27. Bentil je posle minuta odmora pogodio trojku 43:30.