OČAJNA ZAVRŠNICA MEČA: Neverovatno šta je Zvezda propustila, Žalgiris preoteo pobedu! (FOTO)
Detalj sa utakmice Žalgiris - Crvena zvezda, Foto: Rokas Lukosevicius / imago sportfotodienst / Profimedia

EVROLIGA, 20. KOLO

Objavljeno: 22:21h
Završeno
21:05h

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Žalgirisa u Kaunasu rezultatom 71:66 u meču 20. kola Evrolige.

Zvezda je imala sve u svojim rukama, ali je domaćin u drugom delu poslednje četvrtine vezao 13 poena i stigao do pobede.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Filip Petrušev sa 16 poena, dok je 11 dodao Nemanja Nedović. Kod Žalgirisa se istakao Edgaras Ulanovas sa 13 poena, gde su najvažnije bile dve trojke u poslednjim trenucima meča, dok su Smits i Polonara dodali po 10.

U narednom kolu Evrolige očekuje nas novi "večiti derbi" u kome će ovog puta Zvezda biti domaćin Partizanu.

20:42h

40' Ulanovas je pogodio još jednu trojku i verovatno rešio pitanje pobednika 70:64. Nedović pogađa za dva poena 70:66.

KRAJ UTAKMICE!!!!!!!!! Crvena zvezda nije uspela da savlada Žalgiris na gostovanju. Tim Duška Ivanovića izgubio je gotovo dobijenu utakmicu, na kraju je bilo 71:66.

20:37h

39' Velika serija Žalgirisa koji je stigao do izjednačenja 64:64. Ulanovas trojkom donosi prednost timu iz Kaunasa 67:64.

20:26h

36' Malo manje od 5 minuta ostalo je do kraja susreta Vildosa je postigao koš, Zvezda vodi 57:64.

20:19h

32' Pogađa Petrušev trojku kada je mnogo važno 53:59.

20:14h

30' Petrušev je ušao u nezadrživu seriju 50:53. Trojka Dobrića u poslednjoj sekundi, Crvena zvezda vodi posle tri četrvrtine 50:56.

20:11h

29' Zvezda vodi posle koša Petruševa 50:51.

20:06h

26' Fantastičan potez Lazarevića koji je na izuzetan način uposlio Bentila pod košem koji je postigao svoje nove poene 45:43.

20:01h

24' Zvezda je ušla u seriju pogodaka za tri poena, posle Vildose pogodio je Nedović 42:41.

19:59h

22' Nedović nastavlja Zvezdinu seriju 38:35.

19:58h

21' TROJKAAAAAAAAA!!!!!!!!!! Sjajan početak drugog poluvremena za Crvenu zvezdu, pogodio je Bentil 38:33.

19:44h

20' Završeno je prvo poluvreme u Kaunasu, Žalgiris ima prednost protiv Crvene zvezde 38:30.

19:37h

18' Strpljivi Petrušev pogađa i smanjuje na 34:30.

19:31h

15' Zvezda uzvraća serijom 6:0 i smanjuje na 30:24. Minut odmora traži trener Žalgirisa.

19:28h

14' Polonara se razigrao i pogodio trojku za Žalgiris koji sada ima dvocifrenu prednost 30:18. Tajm-aut traži Duško Ivanović.