JAKO NAPORNA UTAKMICA: Zvezda se ugasila u poslednjoj četvrtini, bez rešenja za neverovatnog Tavaresa! (FOTO)
Detalj sa utakmice Crvena zvezda - Real Madrid, Foto: Starsport©

evroliga 18. kolo

Završeno
21:03h

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u Beogradu od Real Madrida 79:59 u utakmici 18. kola Evrolige.

Najefikasniji u redovima crveno-belih na ovom meču bili su Nemanja Nedović sa 18 i Filip Petrušev sa 17 poena, dok je Ognjen Dobrić ubacio 11 poena.

Na drugoj strani, najzaslužniji za pobedu Reala bili su Dženan Musa sa 19 poena i Valter Tavares koji je meč završio sa 17 poena, uz 12 skokova.

Košarkaši Crvene zvezde će u narednom kolu Evrolige, u četvrtak, dočekati Monako, dok će Real gostovati Albi.

20:50h

40' KRAJ UTAKMICE!!!! Crvena zvezda je pred krcatim tribinama dvorane Aleksandar Nikolić izgubila od prvaka Španije 79:59.

20:39h

36' Dobrić konačno postiže prve poene za Crvenu zvezdu u poslednoj četvrtini.

20:36h

34' Zvezda još uvek nije postigla koš u poslednjem periodu, Ivanović traži minut odmora 51:66.

20:30h

33' Zvezda ima ozbiljne probleme u napadu da dođe do poena, a Real to koristi i ponovo ima dvocifrenu prednost 51:61.

Izmena: 20:34h
20:26h

30' Zvezda je košem Dobrića završila treći period, ali Real u poslednjih 10 minuta ulazi sa osetnom razlikom 51:57.

20:24h

29' Nezaustavljiv je Tavares, postiže svoj 12-ti poen na meču 49:55.

20:18h

27' Real serijom 5:0 stiže do izjednačennja 47:47. Magija Petruševa koji vraća prednost Zvezdi 49:47.

20:14h

25' TROOJKAAAAAAAA!!!! Filip Petrišev podiže Pionir na noge 45:41.

20:11h

24' Real trojkom konačno prekida Zvezdinu veliku seriju poena i smanjuje rezultat 42:41.

20:09h

23' Zvezda je u neverovatnoj seriji na startu drugog poluvremena. Dobrić poentira, crveno-beli imaju +4 (42:38).

20:04h

21' Petrušev je postigao prve poene u drugom poluvremenu 36:38. Nedović donosi izjednačenje 38:38.

19:52h

20' Kraj prvog poluvremena. Crvena zvezda uspela je da smanji prednost Reala u drugoj četvrtini pošto je nadoknadila dvocifrenu razliku i prišla na samo četiri poena zaostatka 34:38.

19:46h

19' Nastavljena je utakmica u Beogradu, a Petrušev je pogodio trojku za Crvenu zvezdu 32:36.

19:45h

18' Faul Lazareviću u kretnji. Sudija priznaje poene Realu. Poletelo je u tom momentu sve i svašta sa tribina tako da su sudije bile primorane da kratko prekinu meč.