BARSELONA KAO GOST PRESLIŠALA REAL: Kalinić imao zapažen učinak! (FOTO)
Detalj sa utakmice Real Madrid - Barselona, Foto: 900/Cordon Press / Cordon Press / Profimedia

Špansko prvenstvo

Srpski košarkaš je meč završio sa devet poena, osam asistencija i četiri skoka

Objavljeno: 01:31h

Košarkaši Barselone pobedili su na gostovanju Real Madrid 87:78 u 14. kolu španskog prvenstva.

Bio je to duel dve prvoplasirane ekipe Endesa lige i gledali smo veoma neizvestan meč u prvom poluvremenu koje je "Mandarinom" sa pola terena završio Serhio Ljulj.

Međutim, u nastavku je Barselona uspela da dođe do veće energije i da prelomi meč u svoju korist.

KK Barselona

Katalonci su došli do osam poena razlike na tri minuta pre kraja i to je bilo ključno za krajnji ishod.

Najefikasniji igrač susreta bio je Nikolas Laprovitola sa 19 poena, dok je 18 imao Kori Higins, uz još 12 Nikole Mirotića.

KK Real Madrid, KK Barselona

Nikola Kalinić je meč završio sa devet poena, osam asistencija i četiri skoka.

U ekipi Reala Valter Tavares je ubacio 19 poena uz 11 skokova, a Džanan Musa i Geršon Jabusele su imali po 14 pogodaka.